گزارش سازمان ملل متحد می گوید بیشتر اثرات تغییرات آب و هوایی "بی سابقه" و "برگشت ناپذیر" است


دیگر نمی توان از گرم شدن کره زمین در 20 تا 30 سال آینده جلوگیری کرد ، و برخی از تغییرات گرمایش زمین در حال حاضر غیرممکن است در کوتاه مدت ، بر اساس گزارش جدید [] از هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا (IPCC). این سند جامع ترین تجزیه و تحلیل علم فیزیکی پشت تغییرات آب و هوایی است که در تاریخ بشر جمع آوری شده است. 284 دانشمندی که روی این پروژه کار کردند هشت سال به بررسی داده های بیش از 14000 مطالعه پرداختند. آنها می گویند فعالیت های انسانی "بی چون و چرا" در پشت تغییر سریع آب و هوا زمین است. انسانها برای انرژی زغال سنگ ، نفت و سایر سوختهای فسیلی را می سوزانند. ما قبلاً تأثیراتی را که یک سیاره گرمتر می تواند بر انسان داشته باشد ، مشاهده کرده ایم. در اوایل تابستان امسال بود که بخش هایی از کانادا و شمال غربی اقیانوس آرام آمریکا از موج گرمای سوزان و بی سابقه ای رنج بردند که کابل های برق را ذوب کرد ، جاده ها را کوبید و مردم را کشت .

"بسیاری تغییرات آب و هوایی مشاهده شده در هزاران سال ، اگر چه صدها هزار سال بی سابقه است و برخی از تغییرات ایجاد شده – مانند افزایش سطح آب دریا – طی صدها تا هزاران سال برگشت ناپذیر هستند. .

مگر اینکه دولتها متعهد به کاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای شوند ، این گزارش هشدار می دهد که محدود کردن گرم شدن به اهداف تعیین شده در توافق آب و هوایی پاریس "دور از دسترس خواهد بود." با افزایش درجه حرارت جهانی 1.5 درجه سانتیگراد ، امواج گرمایی مکرر و تهدید کننده زندگی وجود خواهد داشت ، خشکسالی هایی که میلیون ها نفر را برای یافتن آب مجبور می کند و افزایش سطح آب دریاها که احتمالاً جوامع ساحلی را در سراسر جهان جابجا می کند. پیرس فورستر ، یکی از دانشمندان آب و هوا که در این گزارش مشارکت داشت ، به نیویورک تایمز گفت: "ما می توانیم در 20 یا 30 سال آینده انتظار جهش شدید آب و هوا را داشته باشیم." "متأسفانه اوضاع بدتر از امروز است."

با تکرار گزارشات گذشته سازمان ملل متحد ، IPCC همچنین هشدار داد که افزایش درجه حرارت جهانی 3 درجه یا حتی 4 درجه سانتیگراد فاجعه بار خواهد بود. با هر درجه گرمایش اضافی ، خطر بیشتری برای عبور سیاره از نقاط خاص وجود دارد که می تواند منجر به تغییرات چشمگیر آب و هوا شود. طبق IPCC ، کاهش شدید انتشارات می تواند اثرات بدتر تغییرات آب و هوایی را محدود کرده و گرمایش را تا 1.5 درجه سانتیگراد حفظ کند. با این حال ، بین 20 تا 80 سال طول می کشد تا دمای جهان تثبیت شود.

این گزارش هنگامی که دیپلمات ها به گلاسکو اسکاتلند می روند تا در اجلاس سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا شرکت کنند ، به گلاسکو اسکاتلند سفر می کنند. ایالات متحده به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده گازهای گلخانه ای در سطح جهان ، می تواند نقش مهمی در اتفاقات بعدی ایفا کند. پس از پیوستن به توافق آب و هوایی پاریس ، رئیس جمهور بایدن متعهد شد که آمریکا تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه ای خود را به نصف برساند . اکنون بیش از هر زمان دیگری زمان اقدام فرا رسیده است.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ، انتخاب شده اند. برخی از داستانهای ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته دریافت کنیم.



منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول