جایزه پولیتزر به نوجوان فیلمبرداری قتل جورج فلوید استناد ویژه می دهد


Darnella Frazier ، نوجوانی که قتل جورج فلوید را در تابستان گذشته ثبت کرد ، استناد ویژه ای را از هیئت جایزه پولیتزر کسب کرده است. اگر اقدامات Frazier نبود ، تنها سوابق رسمی ما در مورد مرگ فلوید اعلامیه مطبوعاتی پلیس مینیاپولیس بود که در 25 مه ، 2020 منتشر شد. در سند 200 کلمه ای تقریباً این واقعیت ذکر نشده است افسر سابق پلیس ، درک شووین به مدت نه دقیقه و 29 ثانیه روی گردن فلوید زانو زد. وی بعداً در دادگاه شاوین شهادت داد ، و فیلمش در محكومیت وی بسیار مهم بود.

روز جمعه ، هیئت جایزه پولیتزر گفت كه تصمیم گرفت Frazier را به دلیل "گزارش شجاعانه از قتل جورج فلوید ، به تصویب برساند ، ویدئویی كه باعث اعتراض علیه خشونت پلیس شد. در سراسر جهان ، برجسته کردن نقش حیاتی شهروندان در تلاش روزنامه نگاران برای حقیقت و عدالت. " فریزیر که هنگام فیلمبرداری این کلیپ 17 ساله بود ، با پسر عموی خود در حال قدم زدن در یک فروشگاه محلی بود که دید صحنه بین فلوید و پلیس مینیاپولیس در جریان است. او آخرین لحظات فلوید ، از جمله درخواست های مکرر "من نمی توانم نفس بکشم" را ضبط کرد

این اولین جایزه Frazier برای اقدامات او نیست. سال گذشته ، او از PEN America به رسمیت شناخته شد. فریزیر در یک پست در فیس بوک به مناسبت یک سال نوشت: "بسیاری از مردم من را قهرمان می نامند حتی اگر خودم را یک نفر نمی دانم. من در زمان مناسب درست در مکان مناسب بودم." سالگرد مرگ فلوید. "پشت این لبخند ، پشت این جوایز ، پشت تبلیغات ، من دختری هستم که سعی می کنم از چیزی که هر روز به من یادآوری می شود شفا بدهم."

طبق دفتر جایزه پولیتزر ، برخی از عکاسان آماتور در گذشته برنده شده اند ، و سایر نوشته های روزنامه نگاری برنده ممکن است شامل فیلم هایی باشد که این فرد بر روی تلفن خود شلیک کرده است. هنوز هم ، جایزه Frazier چیزهای زیادی در مورد چگونگی فعال کردن تلفن توسط روزنامه نگاری شهروندان در سال های اخیر می گوید. از این گذشته ، این رمزی اورتا و فیلم او از مرگ اریک گارنر بود که باعث شد "من نمی توانم نفس بکشم" به فریاد تجمع علیه خشونت پلیس با هدف جوامع رنگین پوست منجر شود.

کلیه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما ، انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول