گرافن می تواند به هارددیسک ها اجازه دهد 10 برابر اطلاعات بیشتری در خود داشته باشند


درایوهای حالت جامد ممکن است مورد پسند گوشی ها و اکثر رایانه های شخصی و لپ تاپ ها باشد ، اما هارد دیسک مکانیکی فروتن هنوز جایگاهی در دنیای رایانه دارد. وقتی برای کمترین هزینه به فضای ذخیره سازی زیادی احتیاج دارید ، راه کار شماست. و این می تواند در آینده قابل پیش بینی باشد به دلیل دستیابی به موفقیت در دانشگاه کمبریج .

با استفاده از گرافن ، ماده شگفت انگیز مورد علاقه همه ، آنها جایگزین روکش کربن (COC) در چندین دیسک سخت شدند. COC از بشقاب ، بخشی از درایو که اطلاعات شما را نگه می دارد ، در برابر سایش ناشی از سر و عوامل دیگر محافظت می کند. برای ساخت درایوهای با چگالی بالاتر ، تولیدکنندگان فضای بین دو جز را کاهش داده اند. از دهه 1990 ، لایه COC در اکثر HDD ها به 3 نانومتر کاهش یافته و منجر به تراکم ذخیره سازی فعلی حدود 1 ترابایت بر اینچ مربع شده است.

تیم تحقیقاتی با بهره گیری از مقاومت در برابر حرارت گرافن ، از این حد فراتر رفت. این جنبه از مواد به تیم اجازه می داد تا از فناوری در حال ظهور جداگانه ای به نام ضبط مغناطیسی با کمک حرارت (HAMR) استفاده کند. این یک صفحه را قادر می سازد تا هنگام گرم شدن اطلاعات بیشتری را در خود نگه دارد. این کاری نیست که شما بتوانید با COC سنتی انجام دهید.

این فناوری ها ممکن است منجر به HDD با تراکم ذخیره بین چهار تا 10 ترابایت در اینچ مربع شوند. اما فراتر از اجازه دادن به درایوهایی با ظرفیت قابل توجه بیشتر ، HDD های گرافن نیز نوید می دهند که از مقاومت بیشتری نیز برخوردار باشند. محققان دریافتند یک لایه از مواد 2.5 برابر خوردگی را کاهش می دهد. همچنین اصطکاک و سایش را نسبت به سایر محلولهای پیشرفته فعلی کاهش می دهد. وقتی صحبت از هارد دیسک ها می شود ، قابلیت اطمینان به همان اندازه ظرفیت ذخیره سازی و آنچه احتمالاً اپراتورهای ابری مانند Google را به این فناوری علاقه مند می کند ، مهم است. کشف این ماده در سال 2004. این می تواند به ما امکان انجام بسیاری از کارها ، از جمله تصفیه آب با کارآیی بیشتر و از بین بردن سلولهای سرطانی سلولهای سرطانی را بدهد ،

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما ، انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول