نسل بعدی نیسان Ariya EV در آمریکا تا اوایل سال 2022 به تأخیر افتاده است


نسل بعدی نیسان Ariya EV قرار بود تا پایان سال جاری به ایالات متحده و اروپا برسد ، اما اینك شركت می گوید كه این تاریخ ها به عقب برده می شوند. سخنگوی شرکت در بیانیه ای به گزارشات اتومبیل سبز گفت: "ما شروع فروش آریا را به تأخیر انداختیم که اکنون از سال 2022 با رزرو در ایالات متحده در دسترس خواهد بود."

دلیل ذکر شده برای تأخیر تأثیر همه گیر ویروس کرونا و کمبود تراشه جهانی است که به ویژه خودروسازان را متضرر کرده است. این شرکت گفت: "نیسان با چالش های مختلف صنعت از جمله کمبود نیمه هادی مواجه است. اولویت ما این است که اطمینان حاصل کنیم نیسان آریای کاملاً الکتریکی و کاملاً جدید را به مشتریانی با بالاترین سطح کیفیت و مراقبت ارائه می دهیم."

فروش ژاپن نیز از اواسط سال 2021 به "زمستان امسال" کاهش یافته است ، به گفته معاون اجرایی Asako Hoshino ، فروش در اروپا و ایالات متحده حدود دو ماه بعد دنبال خواهد شد. وی اضافه كرد كه تقاضا می تواند هنگام ورود به اروپا بیشترین باشد ، و انتظار می رود فروش كل طی سال اول ده ها هزار باشد ، Autoblog گزارش كرد.

Ariya اولین خودروی جدید نیسان در یک دهه اخیر است و در مقایسه با Nissan Leaf ظاهری کاملاً آینده نگرانه دارد. این نسخه در نسخه های تک موتور FWD (215 HP) و دو موتوره "e-4ORCE" AWD (389 HP) ارائه خواهد شد. همچنین دو گزینه مختلف باتری وجود دارد ، با یک باتری 63 کیلووات ساعت و یک باتری اختیاری 87 کیلووات ساعت – در نسخه تک موتوره ، 2WD باید شارژ تا 300 مایل برد داشته باشد.

انتظار می رود نسخه ایالات متحده با باتری 63 کیلووات ساعت در حدود 40000 دلار شروع شود ، که با اعتبار مالیاتی EV 50000 دلار ممکن است به 34000 دلار کاهش یابد. در فرانسه ، خریداران می توانند تا 12000 یورو (13100 دلار) با اعتبار مالیاتی 7000 یورویی و 5000 یورو اعتبار برای تجارت در یک خودروی دیزلی قدیمی تخفیف بگیرند.

کلیه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما ، انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول