توییتر در نیجریه به دلیل مواجهه با توئیت رئیس جمهور به حالت تعلیق درآمد


توئیتر بار دیگر برای اقدام در توییت های رهبر سیاسی دوباره با ضربه برگشت مواجه شده است. همانطور که رویترز گزارش می دهد ، نیجریه می گوید توئیتر را به اتهام "تضعیف" کشور با حذف یک توییت از رئیس جمهور محمد بوهاری به حالت تعلیق درآورده است. توییتر گفت این پست با تهدید به مجازات جدایی طلبان متهم به حمله به ساختمانهای دولتی ، سیاست سو abuse استفاده خود را نقض کرد.

دادستان کل ابوبکر ملمی ، در همین حال ، ادعا کرد ملت افرادی را که سعی در دور زدن تعلیق داشتند ، تحت تعقیب قرار خواهد داد با استفاده از VPN و ابزارهای مشابه.

مشخص نیست که تعلیق تا چه اندازه جامع خواهد بود. نسخه وب توییتر از صبح روز 5 ژوئن در برخی از شبکه های تلفنی نیجریه قابل دسترسی نبود ، اما هم برنامه و هم وب سایت در سایر ارائه دهندگان قابل استفاده بود. این شرکت در یک توییت گفت که "به شدت از اقدامات نیجریه نگران است" و اینکه اینترنت آزاد را "حق اساسی انسان" دانست.

این حادثه نشان دهنده خط خوب توییتر است که اغلب سعی می کند بین ادعاهای گشودگی و احترام به سیاست های خود و همچنین قوانین محلی قدم بگذارید. گرچه اغلب سانسور و نفوذ بالقوه در حریم خصوصی را مورد توجه قرار می دهد ، اما به قوانین محلی متصل می شود که گاهی اوقات به معنای مسدود کردن توییت ها یا افزایش دسترسی به اطلاعات حساس است. اعمال قوانین خود در مورد رهبران سیاسی . در حالی که برخی از آنها توئیتر را متهم کرده اند كه رهبران را با استانداردی جداگانه نگه داشته است ، برخی دیگر این شبکه اجتماعی را به اتهام سانسور صداها هنگام اقدام توهین كرده اند. بعید به نظر می رسید که توییتر میانه خوبی را در نیجریه پیدا کند – این فقط یک سوال است که غول رسانه های اجتماعی چقدر آسیب می بیند.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول