اتحادیه اروپا تحقیقات ضد انحصاری را در فیس بوک باز می کند


همانطور که انتظار می رود ، تنظیم کننده های اتحادیه اروپا تحقیق ضد انحصاری را برای استفاده فیس بوک از تبلیغات طبقه بندی شده آغاز کرده اند. نهادهای نظارتی در تلاشند تا بدانند آیا شرکت رسانه های اجتماعی با استفاده از داده های جمع آوری شده از تبلیغ کنندگان برای رقابت با آنها در تبلیغات طبقه بندی شده ، قوانین رقابت را نقض کرده است یا خیر. کمیسیون اروپا در اطلاعیه خود اعلام کرد ، اگر فیس بوک Marketplace به سبک Craigslist خود را به پلتفرم اصلی خود متصل کند ، مقامات همچنین ارزیابی خواهند کرد.

داده ها به یک میدان اصلی جنگ برای تنظیم کننده های اروپا تبدیل شده اند ، با تشویق به اشتراک گذاری داده ها در زمینه های بهداشت ، کشاورزی و انرژی در تلاشند تا سیلوهای اطلاعاتی را در سراسر صنایع تجزیه کنند. این ابتکار بخش اصلی استراتژی داده اتحادیه اروپا را تشکیل داد که کمیسیون اروپا در فوریه سال گذشته رونمایی کرد.

همچنین تمرکز بر روی داده های اطلاعاتی شاهد درگیری تنظیم کننده ها با سایر شرکت های Big Tech بوده است. به عنوان مثال ، دسترسی Google به اطلاعات حساس بهداشتی مهمترین عامل اصلی در تحقیقات اتحادیه اروپا در مورد دست یابی به Fitbit در سال گذشته بود – معامله ای که سرانجام پس از یک تحقیق طولانی مدت در دسامبر پاک شد. نظیر پرونده فیس بوک که به تازگی افتتاح شده است ، آمازون نیز [19459104] توسط نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا در مورد ادعای استفاده از داده های فروشنده شخص ثالث برای رونق بخشیدن به تولیدات خود مورد تحقیق قرار می گیرد. در زمان سلطنت خود به عنوان رئیس رقابت EC ، هشدار داد که "داده ها نباید به شیوه هایی که رقابت را مخدوش می کنند استفاده شود." وی در بیانیه ای گفت: "فیس بوک تقریباً 3 میلیارد نفر به طور ماهانه از آن استفاده می کنند و تقریباً 7 میلیون شرکت در کل در فیس بوک تبلیغ می کنند … در بخش تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین ، جایی که مردم هر روز کالاها را می خرند و می فروشند ، و همچنین فیس بوک با شرکت هایی که از آنها اطلاعات جمع آوری می کند رقابت می کند. "

از طرف خود ، فیس بوک به بلومبرگ گفت که" به طور کامل با تحقیقات همکاری کنید تا نشان دهد که آنها فاقد شایستگی هستند. "این شبکه اجتماعی همچنین با یک تحقیق ضد انحصاری در حال انجام در آلمان روبرو است ، در حالی که اتحادیه اروپا امروز گفت که با مقامات رقابت انگلیس همکاری می کند تحقیق در مورد استفاده فیس بوک از داده ها.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی خریداری می کنید با کمک یکی از این پیوندها ، ممکن است کمیسیون وابسته کسب کنیم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول