اپل دانشمند سابق هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرد که پس از آشوب اخلاقی آنجا را ترک کرد


اپل سامی بنگیو ، پیشکسوت هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرده است که از برجسته ترین کارمندان این شرکت بود که در بحبوحه از اخراج دو زن محقق ، این کار را ترک کرد. رویترز ، كه خبر را منتشر كرد ، خاطرنشان كرد كه بنگیو یك واحد تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی را در اپل هدایت خواهد كرد ، و او را دوباره با سابق Google luminary – و فعلی Apple VP از یادگیری ماشین و استراتژی هوش مصنوعی جان جیاناندریا .

بنگیو هفته گذشته پس از 14 سال به دنبال اخراج بحث برانگیز شركت دو شركت اخلاقی هوش مصنوعی اخلاقی كه به وی گزارش دادند ، تیمیت گبرو و مارگارت میچل ، گوگل را ترك كرد. هر دو محقق مدافع سرسخت تنوع در زمینه خود بودند و به طور جداگانه در مورد خطرات مدل های بزرگ زبان و سوگیری الگوریتمی هشدار داده بودند. شلیک آنها باعث اعتراض داخلی در غول جستجو و در میان گسترده تر برادری دانشگاهی بود.

در بیانیه که در پی برکناری گبرو در فیس بوک منتشر شد ، بنگیو گفت که او مبهوت شده و در کنار تیمیت و سایر اعضای تیمش ایستاده است. گوگل با سازماندهی مجدد واحد تحقیقات اخلاقی هوش مصنوعی خود ، دکتر ماریان کرواک را به عنوان رهبر خود در ماه فوریه پاسخ داد – اقدامی که وظایف بنگیو را کاهش می دهد ، طبق بلومبرگ .

برای اپل ، علائم استخدام آخرین مورد رشته استعداد Google AI است که به دنبال تقویت هوشمندانه یادگیری ماشین از طریق استخدام و [] فن آوری است. بنگیو یک عضو عالی رتبه در تیم تحقیقاتی Google Brain بود ، که موفقیت در زمینه هوش مصنوعی در نقشه برداری مغز ، افزایش تصویر و دسترسی ایجاد کرده است.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی بخرید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول