بررسی بازی Plants vs Zombies: Battle for Neighborville


سری بازی‌های زیادی هستند که در طول سالیان مختلف دچار تغییرات زیادی می‌شوند اما راستش کمتر نمونه‌ای شبیه سری Plants vs. Zombies به چشم می‌خورد که به طور کلی تغییر سبک دهد. اولین نسخه Plants vs. Zombies در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، یک بازی در سبک Tower Defense که از شما می‌خواست تا با کمک گرفتن از چند نوع مختلف گیاه در برابر ارتشی از زامبی‌ها مقاومت کنید تا به انسان‌ها آسیبی نرسانند.Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

 • ژانر

  شوتر سوم شخص


 • پلتفرم‌ها

  ایکس باکس سری ایکسایکس‌باکس وانپلی‌استیشن 4پی‌سینینتندو سوییچ


 • ناشر بازی

  الکترونیک آرتز


 • سازنده

  PopCap VancouverQLOC • حالت بازی

  تک نفرهچند نفرهگروهی

 • درجه سنی بازی
  مناسب برای ۱۰ سال به بالا

با گذشت کمتر از دو سال الکترونیک آرتز استودیو سازنده بازی یعنی PopCap Games را با قیمتی قابل توجه خریداری کرد و تصمیم گرفت تا برای ساخت نسخه‌های بعدی این سری روی پلتفرم‌های موبایل و شبکه‌های اجتماعی تمرکز کند. از آن زمان ۱۰ سالی می‌گذرد و دو نسخه دیگر از Plants vs Zombies برای پلتفرم‌های موبایل عرضه شده اما در همین حین EA تصمیم گرفت تا یک اسپین آف و سری فرعی از این مجموعه هم بسازد و نتیجه آن سری Plants vs. Zombies: Garden Warfare بود.

این مجموعه فرعی تقریبا به جز کاراکترهای و دنیای مشترک تقریبا هیچ شباهت دیگری به سری اصلی نداشت. بازی از Tower Defense به یک شوتر سوم شخص مولتی‌پلیر تغییر سبک داده بود و زامبی‌ها و گیاهان را در نبردی بزرگ‌تر و اکشن‌تر به جنگ همدیگر می‌فرستاد. نمی‌دانم شما در کدام گروه قرار می‌گیرید، گروهی که همان نسخه اصلی را ترجیح می‌دهند یا دسته‌ای از افراد که باور دارید چنین سبک و رویکردی استفاده بهتری از پتانسیل‌های این ایده عجیب غریب جنگ زامبی‌ها و گیاهان است. اما در هر صورت به نظر می‌رسد بیشتر تمرکز الکترونیک آرتز روی این سری است.

آخرین نسخه از این سری به نام Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، عنوانی که کمی به خاطر پرداخت‌های درون برنامه‌ای و ماموریت‌های تکراری‌اش با انتقاد‌هایی همراه شد اما در هر صورت حالا بعد از گذشت دو سال نسخه کامل این بازی و با حذف پرداخت‌های درون برنامه‌ای به کنسول دوست داشتنی نینتندو یعنی سوییچ هم آمده است. برای همین در ادامه با بررسی کوتاهی از نسخه سوییچ این بازی از ویجیاتو همراه باشید.

بازی Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs Zombies: Battle for Neighborville دو بخش اصلی سینگل‌پلیر و چند نفره دارد. از آنجایی که همیشه تمرکز این سری فرعی روی بخش چند نفره و آنلاین بوده است، برای همین انتظار محتوای خاصی از بخش تک نفره آن نداشتم و خب در عمل هم بازی تفاوتی با انتظاراتم نداشت. در این بخش خبر خاصی از داستان و روایت مشخص نیست و ستینگ بازی هم درست هم اندازه ایده کلی سری Plants vs Zombies مضحک و خنده‌دار است. زامبی‌ها شهر را تسخیر کرده‌اند و شما هم می‌توانید در نقش تیم زامبی‌ها یا گیاهان به شکست و ضعیف‌تر کردن تیم مقابل کمک کنید.

با انتخاب هر کدام از تیم، تقریبا تمام کاری که باید انجام دهید صحبت کردن با کاراکترهای مختلف و انجام دادن ماموریت آن‌هاست. تنوع این کاراکترها بالا است اما متاسفانه همین حرف را نمی‌توان در مورد ماموریت‌ها زد. تقریبا تمام ماموریت‌های بازی ساختار مشخصی دارند، تعدادی زامبی را از بین ببر، از یک منطقه مشخص محافظت کن و یک باس فایت را شکست بده. متاسفانه در طراحی باس فایت‌ها هم خلاقیت زیادی دیده نمی‌شود اما خب تنوع بالا کاراکترهایی که در کلاس‌‌های مختلف می‌توانید انتخاب کنید و قابلیت‌های متنوع آن‌ها تا حد زیادی این مشکلات را کم‌رنگ می‌کند. از طرفی همچنین سیستم مدال‌های بازی که از شما می‌خواهد ماموریت‌ها را ۱۰۰ درصد کنید تا بتوانید آیتم‌های ظاهری جالبی آزاد کنید، تا حد زیادی تجربه این بخش را راحت‌تر می‌کند.

کاراکترهایی که از آن‌ها ماموریت هم می‌گیرید هیچ کدام صداگذاری نشده‌اند و همه آن‌ها اصرار بیش از حدی برای بامزه بودن دارند و در نتیجه تقریبا در اکثر اوقات مشغول خواندن دیالوگ‌هایی بی‌مزه هستید و برای همین تعجب نمی‌کنم اگر شما هم از ابتدا تا انتهای بازی همه دیالوگ‌ها را رد کنید.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول