دانشمندان هاروارد ابزاری برای ویرایش ژن ایجاد می کنند که می تواند با CRISPR رقابت کند


محققان م Instituteسسه مهندسی الهام گرفته از زیست شناسی Wyss هاروارد ابزاری جدید برای ویرایش ژن ایجاد كرده اند كه می تواند دانشمندان را قادر به انجام همزمان میلیون ها آزمایش ژنتیك كند. آنها آنها را تکنیک Retron Library Recombineering (RLR) می نامند و از بخشهایی از DNA باکتریایی به نام retron استفاده می کند که می تواند قطعات DNA تک رشته ای را تولید کند.

وقتی نوبت به ویرایش ژن می رسد ، CRISPR-Cas9 شاید شناخته شده ترین تکنیک این روزها باشد. طی چند سال گذشته در جهان علم موج می زند و ابزاری را به محققان می دهد تا بتوانند توالی DNA را به راحتی تغییر دهند. این دقیق تر از تکنیک های قبلی است ، و دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی بالقوه ، از جمله درمان های نجات دهنده زندگی برای بیماری های مختلف است.

با این حال ، این ابزار دارای محدودیت های عمده ای است. تحویل مواد CRISPR-Cas9 به تعداد زیاد ممکن است دشوار باشد ، که به عنوان یک مشکل برای مطالعات و آزمایشات باقی مانده است. همچنین ، نحوه کار این روش می تواند برای سلول ها سمی باشد ، زیرا آنزیم Cas9 – "قیچی" مولکولی مسئول برش رشته های DNA – اغلب مکان های غیر هدف را نیز قطع می کند.

CRISPR-Cas9 به طور فیزیکی DNA را برش می دهد توالی جهش یافته را در طی فرآیند ترمیم در ژنوم خود بگنجانید. در همین حال ، رترون ها می توانند رشته DNA جهش یافته را به سلول تکثیر وارد کنند ، بنابراین رشته می تواند در DNA سلول های دختر قرار گیرد. بعلاوه ، توالی رترونها می توانند به عنوان "بارکد" یا "برچسب نام" عمل کنند ، به دانشمندان اجازه می دهد افراد را در یک استخر باکتری ردیابی کنند. این بدان معناست که می توان از آنها برای ویرایش ژنوم بدون آسیب رساندن به DNA بومی استفاده کرد و می توان از آنها برای انجام آزمایش های متعدد در یک مخلوط بزرگ استفاده کرد.

دانشمندان موسسه Wyss RLR را در E آزمایش کردند. باکتری coli و دریافت که 90 درصد مردم پس از انجام چند اصلاح ، توالی رتر را در اختیار دارند. آنها همچنین قادر به اثبات مفید بودن آن در آزمایشهای ژنتیکی عظیم بودند. آنها در طی آزمایشات خود توانستند جهشهای مقاومت آنتی بیوتیکی را در E پیدا کنند. کولی با تعیین توالی بارکدهای رترون ها به جای توالی یابی جهش های منفرد ، روند کار را بسیار سریعتر انجام می دهد.

ماکس شوبرت ، نویسنده مشترک مطالعه ، توضیح داد:

"RLR به ما امکان انجام کاری را داد که انجام آن غیرممکن است با CRISPR: ما یک ژنوم باکتری را به طور تصادفی خرد کردیم ، آن قطعات ژنتیکی را به DNA تک رشته ای درجا ، و از آنها برای غربالگری میلیون ها توالی به طور همزمان استفاده می شود. RLR یک ابزار ویرایش ژن ساده تر و انعطاف پذیرتر است که می تواند برای آزمایش های بسیار مالتی پلکس استفاده شود ، که سمیتی را که معمولاً با CRISPR مشاهده می شود از بین می برد و توانایی محققان را برای جهش ها را در سطح ژنوم کشف کنید …

برای مدت زمان طولانی ، CRISPR یک کار عجیب و غریب در نظر گرفته می شد که باکتری ها انجام می دادند ، و کشف نحوه استفاده از آن برای مهندسی ژنوم جهان را تغییر داد. Retron ها یکی دیگر از نوآوری های باکتریایی است که همچنین ممکن است برخی از پیشرفتهای مهم را فراهم آورید. "

قبل از استفاده گسترده از RLR هنوز كارهایی باید انجام شود ، از جمله بهبود و استاندارد كردن میزان ویرایش آن. با این حال ، تیم معتقد است که می تواند "منجر به نوآوری های جدید ، مهیج و غیر منتظره شود."

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول