دادگاهی در آمریکا آمازون را مسئول حفظ امنیت کالاهای فروشندگان اعلام کرد


حکم دادگاه تجدیدنظر ایالت کالیفرنیا ممکن است باعث تغییر در برخی سیاست‌های آمازون شود چرا که طبق این حکم، مسئولیت امنیت کالاهای فروشندگان شخص ثالث به عهده این فروشگاه اینترنتی است.

دادگاه تجدیدنظر ایالت کالیفرنیا اعلام کرده که آمازون مسئول ایمنی محصولات شخص ثالث موجود در فروشگاه‌های خود است. به نظر می‌رسد حکم این دادگاه به دنبال اعلام چندین مورد آتش‌سوزی در اسکوتر‌های برقی‌ خریداری شده از فروشگاه این شرکت در سال ۲۰۱۵ اعلام شده باشد.

با این وجود آمازون استدلال می‌کند که در جریان این گونه خرید‌ها که محصولات به صورت مستقیم از این شرکت خریداری نمی‌شوند، فقط نقش رابط میان خریداران و فروشندگان را ایفا می‌کند اما قضات تشخیص دادند که ارتباط مستقیم آن‌ها در فرآیند توزیع کالاها باعث مسئولیت این شرکت می‌شود.

با وجود حکم اخیر، آمازون در حکم اولیه پیروز بود زیرا در آن زمان یک قاضی از این دیدگاه که این فروشگاه در فروش محصولات نقشی ندارد و فقط محصولات سایر فروشندگان را تبلیغ می‌کند، طرفداری کرد.

آمازون

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد با انجام یک سرمایه‌گذاری عظیم و انجام غربالگری فروشندگان و محصولات آن‌ها ایمنی این کالاها را تامین کند. هرچند آن‌ها از اظهار نظر در مورد رای دادگاه تجدیدنظر خودداری کردند و هنوز مشخص نیست که این شرکت قصد دارد این حکم را در دادگاه عالی به چالش بکشد یا خیر.

اگر حکم ارائه شده به تصویب برسد، ممکن است این فروشگاه اینترنتی به اجبار سیاست‌ها خود را تغییر دهد. امکان دارد طی این حکم آمازون مجبور شود روند بررسی خود را برای فروشندگان افزایش دهد و مسئولیت کالاهای فروخته شده توسط فروشندگان شخص ثالث را بپذیرد.

همچنین ممکن است این حکم برای سایر فروشگاه‌هایی که از کالاهای شخص ثالث استفاده می‌کنند نیز به تصویب برسد. این موضوع برای خریداران می‌تواند خبر بسیار خوبی باشد، زیرا فروشندگان مجبورند کالاهای خود را بیش از پیش بررسی کنند.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول