CTO سابق Netflix به جرم گرفتن رشوه محکوم شد


در سال 2014 ، Netflix از CTO سابق خود ، مایكل كیل شکایت كرد و او را متهم كرد كه رشوه گرفته است قبل از آنكه سرانجام این شركت را ترك كند و به یاهو بپیوندد (در سال 2016 یاهو با AOL ادغام شد و Oath را كه قبل از آن شركت مادر Engadget بود ، تشكیل داد توسط Verizon خریداری شده است). وی سرانجام به اتهام اخذ 690،000 دلار استرداد از شرکتهای فناوری که با Netflix قرارداد داشته اند ، متهم شد ، طرحی که این شرکت بر اساس بررسی ایمیل های موجود در حساب کار وی اعلام کرد.

دادگاه به دلیل همه گیری COVID به تأخیر افتاد ، اما روز جمعه هیئت منصفه كیل را به 28 مورد از 29 موردی كه با آن روبرو شده بود ، كیل را محكوم كرد. در بیانیه ای به بلومبرگ ، وكیل كیل بی گناهی وی را اعلام كرد ، Netflix را به استفاده از نفوذ خود به عنوان یك شركت قدرتمند برای پیشبرد دادسرا متهم كرد و گفت كه فرجام خواهی از این رأی صادر می شود. در طی دادگاه ، Law360 گزارش داد كه دفاع وی معاملات را به فرهنگ "بدون قاعده" نتفلیكس نسبت داده و گفته است كه آنها مشروعیت دارند.

طبق گفته نماینده ویژه FBI كریگ دی فیر ، كیل "ایجاد كرد یک محیط پرداخت برای بازی که به موجب آن وی فرصت همکاری با یک پیشگام صنعت را از شرکتهای صادق ، سخت کوش ، دره سیلیکون بدزد. " در بیانیه از طرف دادستانی ، پرداخت های شرکت ها به شرکت مشاور Kail و آنچه توسط Netflix پرداخت شده بود را خراب کرد. این گزارش می گوید که وی بیش از 500000 دلار و اختیارات سهام از شرکت ها دریافت کرده است.

Netflix در مورد نتیجه اظهار نظر عمومی نکرده است ، اما در سال 2014 اعلام کرد که به فروشندگان مختلف درگیر بیش از 4 میلیون دلار پرداخت شده است ، که Kail از 12 تا 15 درصد کارمزد دریافت می کند. حداقل از دو شرکت نتفلیکس و کایل در سال 2015 پرونده قضایی خود را حل و فصل کردند. وی تا زمان صدور حکم با قرار وثیقه آزاد شد و ممکن است به 20 سال زندان و همچنین جریمه نقدی محکوم شود. صرف نظر از آنچه در حكم مجازات و یا فرجام خواهی اتفاق می افتد ، بین این و طرح اخیر 690 میلیون دلاری Ponzi ، Netflix كتابخانه خود را از محتوای مستند واقعی جرم جمع آوری می كند.

همه محصولات پیشنهادی Engadget انتخاب می شوند توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول