وزیر ارتباطات: 5 عضو کارگروه فیلترینگ به فیلتر سایت پیوندها نیز رای مثبت دادند


۱۱ اردیبهشت ۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص فعالیت کمیته تعیین مصادیق عنوان کرد ۵ عضو کارگروه فیلترینگ به فیلتر سایت پیوندها نیز رای مثبت دادند.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا با حضور در جلسه پرسش و پاسخ کلاب هاوس با اسحاق جهانگیری خطاب به گفته‌های محمود رضوی عنوان کرد طبق روال کمیته تعیین مصادیق موضوع‌های مربوط به فیلترینگ با حضور ۶ نماینده از مجلس و ۶ نفر دیگر برگزار می‌شود. در این کمیته مکانیزمی برای رای‌گیری آنلاین وجود دارد که در آن ۵ عضو شامل ۳ عضو غیردولتی و دو عضو دولتی حضور دارند.

وزیر ارتباطات در ادامه گفته‌های خود عنوان کرد قرار بود مواردی که خلاف عفت است در آنجا بارگذاری شود. ما از ابتدا بیان کردیم این روال غیرقانونی است. این فرآیند روالی شد که سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها را تحت عنوان منافی عفت بارگذاری می‌کردند و با رای‌گیری آنلاین فیلتر می‌شدند. در دولت یازدهم جمع‌بندی این شد که برای اپلیکیشن‌هایی که کاربران زیادی دارند جلسه‌های تصمیم‌گیری آنلاین برگزار نشود.

رای مثبت ۵ عضو کارگروه فیلترینگ به فیلتر سایت پیوندها

آذری جهرمی در ادامه با اشاره به راس مثبت ۵ عضو کارگروه فیلترینگ به فیلتر سایت پیوندها گفت:

من گفتم سایت پیوندها، یعنی سایت فیلترینگ را بارگذاری کردیم. چهار دستگاه رای فیلتر دادند یکی توضیح داد که این سایت قبلا فیلتر شده است. من هم مکتوب کردم و به مراجع مربوطه نوشتم آقایان می‌گوید نظام رای‌گیری آنلاین خوب است. شرایط این است.

وزیر ارتباطات در ادامه بیان کرد اقدام اپراتورها برای فیلتر اپلیکیشن کلاب هاوس خلاف قانون است. وی افزود اپراتورها برخلاف مقررات یکبار قیمت‌ها را به دو برابر افزایش دادند که مجبورشان کردیم پول‌ها را به مردم برگشت دهند. وی افزود اکنون نیز با دستوراتی که از جاهای دیگر می‌گیرند خلاف کردند. آذری جهرمی تاکید کرد افرادی که چنین اعتقادی دارند که دارای ظرفیت قانونی هستند خودشان قانونی وارد شوند.

آذری جهرمی در پایان خاطرنشان کرد:

ما با فیلترینگ تلگرام مخالف بودیم اما قانون گفت و ما قبولش کردیم. ما باید از ابزار قانونی استفاده کنیم. من می‌توانم مکانیزم‌هایی بگذارم پدر اپراتور را خلاف قانون دربیاورم. نمی‌شود که این اپراتور دارد به مردم خدمت می‌دهد. حتما اگر رسیدگی نشود، یکشنبه جلسه‌ای تشکیل می‌دهیم و طبق ظرفیت قانونی خودمان مدت پروانه آنها را کاهش می‌دهیم.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول