ناسا می خواهد با استفاده از هلی کوپتر مریخ خود از مریخ نورد Perseverance پشتیبانی کند


پس از تاریخ سازی و با انجام دو پرواز اضافی ، هلیكوپتر مریخ Ingenuity Mars ناسا می تواند به زودی حتی پروازهای بلند پروازانه تری را به آسمان سیاره سرخ انجام دهد. روز جمعه ، ناسا اعلام كرد قصد دارد پس از انجام پروازهاي آزمايشي باقي مانده ، روتوركرافت را به نقش عملياتي انتقال دهد. ناسا می گوید این پروازها شامل مانور دقیق تر ، استفاده بیشتر از قابلیت های عکاسی و بیشتر از همه خطرات قابل توجه تری خواهد بود. این یک تغییر اساسی برای یک کاردستی است که در ابتدا فقط قرار بود نشان دهد که پرواز در جو مریخ حتی امکان پذیر است یا خیر.

وقتی نبوغ این ماموریت های بلند پروازانه را به عهده می گیرد ، به چگونگی دو پرواز بعدی آن بستگی دارد. قرار بود این هلی کوپتر چهارمین پرواز این هفته خود را به پایان برساند اما در هنگام پرواز در روز پنجشنبه با مشکل روبرو شد. از اوایل بعد از ظهر روز جمعه ، آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا اعلام کرد که درحال انتظار برای کاهش داده ها از مریخ است تا ببیند آیا دومین تلاش آن برای پرواز چهار بدون هیچ مشکلی انجام شده است یا خیر.

درایوهای کوتاه طی چند هفته آینده ، ناسا می گوید که می تواند هوشمندی را در پروازهای کوتاه جلوتر از مریخ نورد برای جستجوی مسیرهای بالقوه بفرستد ، سد معابر پیدا کند و از زمینی که پیش رو دارد عکس بگیرد. ناسا می گوید که این پروازها برای موفقیت مأموریت Perseverance حیاتی نیستند ، اما آنها "سود قابل توجهی" را برای مأموریت های آینده فراهم می کنند.

به هر ترتیب ، آخرین پرواز Ingenuity قبل از پایان ماه اوت انجام می شود. به این ترتیب ، ناسا وقت کافی برای انجام هر کاری را که قصد دارد با پشتکار قبل از پایان سال انجام دهد ، دارد و موقعیت خورشید بین زمین و مریخ ارتباط بین دو سیاره را تقریباً غیرممکن می کند.

همه محصولات پیشنهادی Engadget انتخاب می شوند توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول