سونی فروش PS5 را در چین آغاز می کند


سونی رسماً PlayStation 5 را در چین راه اندازی كرد و به گیمرهای این كشور این فرصت را می دهد كه بدون پرداخت بیش از دو برابر قیمت خرده فروشی آن ، یك بازی را بدست آورند. طبق CNBC ، سونی قبلاً پیش فروش این کنسول را آغاز کرده است که از 15 مه در بازار چین به فروش می رسد. نسخه دیسک خریداران را به مبلغ 3899 CNY (603 دلار) بازپرداخت خواهد کرد ، در حالی که تنها قیمت دیجیتال PS5 برای آنها 3099 CNY (479 دلار) است. قیمت هر دو گزینه کمی بالاتر از ایالات متحده است ، اما طرفداران در این کشور چاره ای جز خرید کنسول ها از بازار خاکستری با قیمت های تورم قبل از این ندارند.

غول بازی در ابتدا PS5 را در نوامبر سال 2020 عرضه کرد و طبق آخرین گزارش درآمد خود ، از آن زمان 7.8 میلیون دستگاه فروخته است. با این حال ، فرآیندهای تأیید طولانی مدت چین و پروتکل های سختگیرانه مانع از این می شود که سازندگان کنسول محصولات خود را در تاریخ عرضه جهانی در دسترس این کشور قرار دهند. در واقع ، مایکروسافت هنوز اعلام نکرده است که Xbox Series X و Series S در چین در دسترس خواهد بود حتی اگر تاییدیه های ایمنی سخت افزار خود را دریافت کرده باشد تا در پایان سال 2020 در این کشور منتشر شود. آیا وضعیت برای شرکت های بازی سازی در آینده تغییر خواهد کرد؟ همانطور که CNBC یادداشت می کند ، انتشار رسمی کنسول های بازی فقط از سال 2014 و پس از لغو ممنوعیت کنسول های ساخت خارج از کشور توسط 14 کشور ، از سال 2014 امکان پذیر بوده است. تاکنون تقاضای زیادی برای PS5 در چین وجود داشته است و بازار خاکستری پر رونقی را با فروشندگان کنسول از هنگ کنگ و ژاپن به وجود آورده است.

نحوه عملکرد PS5 در برابر نینتندو سوییچ در کشور – موفق ترین کنسول تاکنون در چین – به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله در دسترس بودن بازی. این کشور قوانین سختگیرانه ای برای سانسور دارد ، که از انتشار بازی های سازندگان برای طرفداران چینی جلوگیری می کند. سونی در حال حاضر حداقل سه بازی را برای بازار تأیید کرده است ، یعنی Sackboy ، Ratchet and Clank و Genshin Impact ، که عنوان محبوب یک توسعه دهنده چینی است. تیتان بازی همچنین با شرکت محلی Ultizero Games در یک بازی PS5 با عنوان Lost Soul Aside همکاری می کند.

تمام محصولات پیشنهادی Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول