مایکل کالینز فضانورد آپولو 11 در سن 90 سالگی درگذشت


مایکل کالینز ، فضانوردی که ماژول فرماندهی آپولو 11 را به دور ماه پرواز کرد زیرا نیل آرمسترانگ و باز آلدرین اولین انسانهایی بودند که در سال 1969 پا به سطح ماه گذاشتند ، در 90 سالگی. خانواده کالینز در بیانیه ای گفتند او پس از نبرد با سرطان درگذشت.

"او روزهای آخر خود را با آرامش و در حالی که خانواده اش در کنار او بود سپری کرد" در این بیانیه آمده است . "مایک همیشه با فضل و فروتنی با چالشهای زندگی روبرو بود و به همین ترتیب با آخرین چالش خود روبرو شد. ما به شدت دلتنگ او خواهیم شد. با این حال ما همچنین می دانیم که مایک چقدر احساس خوشبختی کرده است و زندگی را که کرده انجام داده است." [19659003] آلدرین آخرین فضانورد بازمانده از ماموریت آپولو 11 است. آرمسترانگ ، اولین انسانی که روی ماه قدم زد ، در سال 2012 درگذشت.

از کالینز به عنوان تنها ترین مرد تاریخ یاد شده است. انتقال رادیو برای کنترل مأموریت غالباً هنگامی که او ماه را دور می زد ، مسدود می شد و او را کاملاً از هر انسان دیگری جدا می کرد. در حالی که او برنامه های احتمالی داشت در صورت بروز هر گونه خطا در ناوبری ماه ، آلدرین و آرمسترانگ با خیال راحت به ماژول فرمان بازگشتند. کالینز یکی از مشهورترین عکسهای تاریخ ماه فرود با ماه و زمین را در پس زمینه گرفته است.

 مرحله صعود ماژول ماه آپولو 11 ، با حضور فضانوردان نیل آ. عکس ماژول های فرماندهی و خدمات در مدار ماه در این عکس از پرونده پرونده ژوئیه 1969. فضانورد مایکل کالینز ، خلبان ماژول فرماندهی ، در حالی که آرمسترانگ و آلدرین ماه را کاوش می کردند ، در مدار قمری با ماژول فرماندهی / سرویس باقی ماند. سی امین سالگرد مأموریت آپولو 11 ، 16 جولای (پرتاب) و 20 ژوئیه (فرود روی ماه) است. مایکل کالینز / ناسا / جزوه از طریق ویراستاران توجه REUTERS - این تصویر توسط یک حزب سوم ارائه شده است. فقط استفاده از سرمقاله

ناسا ناسا / رویترز

کالینز یک سال پس از ماموریت از ناسا بازنشسته شد. او قبل از تصدی مسئولیت موزه ملی هوا و فضا در اسمیتسونیان برای طلسم در وزارت خارجه کار می کرد. اگرچه کالینز روی ماه قدم نگذاشت ، اما نام و امضای وی روی پلاک باقی مانده است.

"امروز استیو جورشیک ، مدیر ناسا ، در بیانیه ای گفت:" امروز ملت یک پیشگام واقعی و مدافع مادام العمر خود را برای کاوش در فضانورد مایکل کالینز از دست داد. "ناسا در غم از دست دادن این خلبان و فضانورد برجسته ، دوست همه کسانی که به دنبال فشار دادن ظرفیت های انسانی هستند ، سوگ می خورد. چه کار او در پشت صحنه باشد یا در معرض دید کامل ، میراث او همیشه به عنوان یکی از رهبرانی خواهد بود که اولین قدم های آمریکا را در جهان هستی برداشته است. و هنگامی که ما به سمت افق های دورتر پیش می رویم روح او با ما همراه خواهد شد. "

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول