مدیر صرافی ارز دیجیتالی ترکیه با دو میلیارد دلار فرار کرد


مدیر صرافی ارز دیجیتالی ترکیه Thodex
۰۵ اردیبهشت ۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

مدیر صرافی ارز دیجیتالی ترکیه (تودکس) با دو میلیارد دلار از سرمایه مشتریان این صرافی از کشور ترکیه فرار کرد و به آلبانی رفت.

طی اتفاقی بی‌سابقه در حوزه ارزهای دیجیتالی، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های کشور ترکیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با هدف رسیدگی به اتفاقات عجیب رخ داده در حساب‌های شرکت،‌ تمام فعالیت‌هایش را به حالت تعلیق درآورده و حساب مشتریان را موقتا مسدود می‌کند. بر اساس اعلام رسانه‌های ترک، فاروق فاتح اوزر، مدیر صرافی ارز دیجیتالی ترکیه (تودکس) با دو میلیارد دلار از پول‌های مشتریان این صرافی از کشور فرار کرده است.

صدور اعلان قرمز بین‌المللی برای اوزر

بر اساس اظهارات وکیل شاکیان این پرونده، تودکس بیش از ۴۰۰ هزار مشتری داشته که از میان آن‌ها ۳۹۰ هزار حساب مشغول به فعالیت بوده است. مقامات ترک برای اوزر اعلان قرمز بین‌المللی صادر کرده‌اند و پلیس هم تا به امروز ۶۲ نفر را در ارتباط با این پرونده در هشت شهر ترکیه بازداشت کرده است.

با توجه به کاهش چشم‌گیر ارز لیر طی سال‌های گذشته، بعضی از شهروندان کاین شور به منظور حفظ ارزش پس‌انداز خود در بازار ارز دیجیتالی ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کردند. بانک مرکزی ترکیه این ماه هرگونه استفاده از ارزهای دیجیتالی به عنوان ابزاری برای پرداخت کالا و خدمات ممنوع کرده است.
منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول