رادار فضایی جدید در کاستاریکا می تواند بقایای مداری ریز را نیز ردیابی کند


یک رادار فضایی غول پیکر در کاستاریکا وجود دارد که می تواند بقایای مداری را به اندازه دو سانتی متر ردیابی کند. این توسط LeoLabs ، شرکتی ساخته شده است که خدمات ردیابی راداری تجاری را برای اشیا in در مدار زمین کم ارائه می دهد ، که سایت را کمتر از یک سال پس از شکستن زمین کاملاً عملیاتی اعلام کرده است. Dan Ceperley مدیر عامل LeoLabs گفت این "پیشرفته ترین رادار فضایی تجاری در نوع خود است" – ردیابی که قادر به ردیابی اشیایی به اندازه یک توپ گلف است که با سرعت 30،000 کیلومتر در ساعت حرکت می کند.

رادار می تواند ماهواره های فعال و ناخواسته فضایی را که اکثریت قریب به اتفاق اشیا made ساخته شده توسط بشر موجود در LEO را تشکیل می دهد ، تحت نظر داشته باشد. اینها همچنین خطراتی است که مشتریان LeoLabs – متشکل از اپراتورهای ماهواره ای ، دفاعی ، سازمان فضایی و نظارتی ، بیمه و م andسسات علمی – می خواهند زبانه ها را روشن نگه دارند.

ناخواسته فضایی طی چند دهه گذشته مدار زمین را به طور فزاینده ای اشغال کرده است. و فقط در سالهای آینده با استقرار شرکتهای خصوصی و صورتهای فلکی ماهواره ای گسترده تر ، مساله بزرگی خواهد شد. بقایای پرواز در اطراف فضا تهدید بزرگی برای ISS و مأموریت های سرنشین دار آینده است و نیاز به شرکتی مانند LeoLabs را ایجاد می کند. اد لو ، بنیانگذار شرکت ، توضیح می دهد که "

اکنون که سایت کاستاریکا آنلاین است ، LeoLabs اکنون دارای پوشش کامل مدار زمین کم با چهار رادار موجود است. این شرکت در نظر دارد رادارهای بیشتری در سراسر جهان بسازد تا مطمئن شود که می تواند با فعالیت در مدار زمین کم ، که به احتمال زیاد در آینده حتی بیشتر متراکم خواهد شد ، همگام شود.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما انتخاب می شوند ، مستقل از شرکت مادر ما. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول