CD Projekt Red با وجود بازپرداخت ، صدها میلیون درآمد در 'Cyberpunk 2077' کسب کرد


CD Projekt Red با تشكر از Cyberpunk 2077 – و علی رغم انتشار مسئله دار بازی ، ركوردشكنی در فروش و تعداد فروش را برای سال مالی 2020 ارسال كرد. توسعه دهنده اعلام کرده است (PDF) بیش از 2.14 میلیارد زلوتی لهستان (PLN) یا حدود 563 میلیون دلار درآمد فروش كل از خود نشان داده است كه چهار برابر بیشتر از درآمد سال 2019 است. این بیشتر به دلیل Cyberpunk 2077 است که تا پایان سال 2020 بیش از 13.7 میلیون نسخه فروخته است و آن را به بزرگترین بازی در تاریخ این شرکت تبدیل کرده است.

RPG آینده نگرانه پیش بینی شده ترین بازی سازنده بود از Witcher 3 . این برنامه تا نقد و بررسی عالی آغاز شد تا اینکه بازیکنان شروع به دریافت نسخه های خود کردند ، اشکالات بی نظیر و ایرادات شکننده بازی را که گریبان نسخه های کنسول بازی را گرفته بود ، نشان داد. سونی مجبور شد تصمیم بگیرد بازی را از فروشگاه PS ، جایی كه برای خرید غیرقابل دسترس است ، بكشد و به هر كسی كه بخواهد بازیابی كند. مایکروسافت بلافاصله پس از آن ، پیشنهاد بازپرداخت کامل به بازیکنان Xbox را که یک نسخه از آن را خریداری کرده اند ارائه می دهد.

این بازپرداخت ها به سختی به درآمد توسعه دهنده آسیب وارد کردند. همانطور که Ars Technica یادداشت می کند ، بخش "سایر مقررات" گزارش کامل مالی شرکت (PDF) نشان می دهد که 10.65 میلیون دلار برای بازپرداخت از طریق خرده فروشان دیجیتال و فیزیکی در سال 2020 هزینه کرده است ، و همچنین 2.23 میلیون دلار بازپرداخت مستقیم که از طریق کمپین اختصاصی "به من کمک کنید بازپرداخت کنم" انجام شده است. اگر این شرکت 60 دلار برای هر نسخه هزینه کرده باشد ، در مجموع 215،000 بازپرداخت را پردازش می کند ، یا حدود 1.6 درصد از کل واحدهای فروخته شده. CDPR همچنین انتظار می رود 38.34 میلیون دلار ضرر اضافی برای بازپرداخت اضافی و فروش از دست رفته ، از جمله تأثیر عدم حضور مستمر بازی در PS Store در سال جاری داشته باشد.

در مجموع ، 51 میلیون دلار در مقایسه با فروش کل آن و حتی 301 میلیون دلار سود خالص آنقدر زیاد نیست. با این حال ، سهام شرکت پس از اعلام برنامه های بازپرداخت کاهش یافت و آنها هنوز باز پس نگرفته اند. در حالی که Cyberpunk 2077 به وضوح مهمترین پول ساز CDPR در سال گذشته بود ، اما گفته است سری Witcher نیز فروش بالایی داشته است. Witcher 3 با فروش بیش از 30 میلیون برای سال 2020 ، دومین سال را در تاریخ خود داشت.

تمام محصولات پیشنهادی Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول