ACLU و 70 سازمان دیگر از DHS می خواهند كه استفاده از Clearview AI را متوقف كند


بیش از 70 گروه طرفداری از وزارت امنیت داخلی خواستند كه دیگر از نرم افزار تشخیص چهره Clearview AI دست بردارد. در نامه ای خطاب به وزیر DHS الخاندرو مایوركاس و سوزان رایس ، مدیر شورای سیاست داخلی کاخ سفید ، اتحادیه آزادی های مدنی ایالات متحده ، بنیاد مرز الکترونیکی ، OpenMedia و سازمان های دیگر بحث می کنند "استفاده از Clearview AI توسط مقامات مهاجرتی فدرال تحت نظارت یا شفافیت کافی نبوده است." از جمله بخشهای پلیس و مدارس دولتی ، از این نرم افزار استفاده کرده اند بدون اینکه بسیاری از روسای آنها در مورد آن بدانند. این شرکت آزمایش های رایگان را برای کارمندان منفرد آن سازمان ها انجام داده است ، امیدوارند که آنها از نمایندگی خود برای ثبت نام در این سازمان حمایت کنند. علاوه بر عدم نظارت ، این نامه به مواردی مانند تعصب نژادی در نرم افزار تشخیص چهره و این واقعیت که Clearview پایگاه داده خود را با خراش دادن وب سایت هایی مانند Facebook ، Twitter و YouTube این چیزی است که راه اندازی این شرکت را با مشکل حقوقی مواجه کرده است.

"ما از دولت بایدن می خواهیم از ارائه هرگونه قرارداد جدید به Clearview AI خودداری کند و هرگونه استفاده فعلی یا آتی از سیستم عامل توسط آژانس های فدرال انجام شود. بدون توجه به وجود قرارداد با این شرکت ، بلافاصله به حالت تعلیق درآمد "، ائتلاف در نامه می گوید. "نقض مداوم Clearview AI در مورد حقوق شهروندی و حریم خصوصی دلیل کافی برای قطع استفاده از آن است."

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول