سامسونگ تولید نمایشگر گوشی‌های هوشمند را در هند کلید زد


سامسونگ با سرمایه‌گذاری ۶۵۳ میلیون دلاری، کارخانه تولید نمایشگر گوشی‌های هوشمند را در هند راه‌اندازی کرد. انتظار می‌رود کره‌ای‌ها تولید مانیتور و نمایشگر دیگر محصولات الکترونیکی را نیز بزودی در این کشور آغاز کنند.

اوایل سال ۲۰۲۰ سامسونگ رسما اعلام کرد که قصد دارد کارخانه تولید نمایشگر گوشی‌های هوشمند را در هند راه‌اندازی کند. همه‌گیری کرونا باعث شد این برنامه به تعویق بیفتد، تا جایی که کره‌ای‌ها مجبور شدند نیروی انسانی موردنیاز برای کارخانه تولید نمایشگر در هند را به این کشور اعزام کنند. اکنون کارها به روال قبل خود برگشته و سامسونگ تولید پنل گوشی‌های هوشمند را در کارخانه Noida آغاز کرده است.

براساس گزارش منتشر شده از سوی «ET Telecom»، اوایل ماه جاری میلادی سامسونگ تولید پنل موبایل را در این کارخانه آغاز کرده است. کره‌ای‌ها در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید و در نهایت تولید مانیتور و سایر محصولات این حوزه هستند. در این کارخانه تولید نمایشگر بیش از ۵۰۰ نفر کارگر به صورت مستقیم فعالیت می‌کنند. این در حالی است که راه‌اندازی کارخانه سامسونگ به صورت غیر مستقیم باعث ایجاد ۱۳۰۰ ردیف شغلی دیگر نیز شده. در حال حاضر سامسونگ ۷۰ درصد از کل نمایشگرهای موردنیاز در کره جنوبی را تولید می‌‌کند.

اوایل ۲۰۲۰ گفته شد که سامسونگ دیسپلی برای انتقال تولید نمایشگر گوشی‌های هوشمند از چین به هند در حدود ۶۵۳ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. دستمزد بالای کارگر در کره جنوبی باعث شد این شرکت چنین تصمیمی بگیرد. از سوی دیگر برخی معافیت‌ها مالیاتی و برخی مزایای دیگر در هند برای شرکت‌هایی که چنین سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام بدهند، در نظر گرفته می‌شود.

برخی تحلیلگران بازار بر این باورند که با این اقدام سامسونگ و همچنین تلاش سایر شرکت‌های حوزه فناوری، هند به قطب بزرگی در تولید محصولات الکترونیکی تبدیل خواهد شد.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول