چارلز گشکه ، بنیانگذار Adobe در 81 سالگی درگذشت


آخر هفته غم انگیزی برای صنعت فناوری است. ادوبی تأیید كرده است كه م Charlesسس بنیانگذار دکتر چارلز "چاك" گشكه (نشان داده شده در سمت چپ) در 16 آوریل در 81 سالگی به دلایل ذکر نشده درگذشت. وی و دکتر جان وارنوك پس از ترك در سال 1982 Adobe را راه اندازی كردند زیراکس و Geschke بعنوان COO ، رئیس و رئیس هیئت مدیره بین سالهای 1986 و 2017 خدمت کردند. او همچنین تا آوریل 2020 عضو هیئت مدیره بود. با این حال ، این فناوری است که Geschke به توسعه آن کمک کرده است که به احتمال زیاد به خاطر خواهید سپرد – احتمال خوبی وجود دارد امروزه از آن استفاده می شود.

گشك و Adobe برای اولین بار به دلیل ایجاد PostScript ، یك زبان توصیف صفحه معروف بودند كه قدرت آن (همراه با Macintosh اپل و PageMaker آلدوس) به تأسیس نشر رومیزی در دهه 1980 كمك ​​كرد. وی و وارنوک همچنین به دلیل ایجاد قالب سند قابل حمل یا PDF شناخته شده اند. توانایی این فناوری در حفظ طرح بندی بدون در نظر گرفتن نرم افزار یا سیستم عامل ، در سال 1993 که مطرح شد ، پیشگامانه بود و برای همه چیز ، از انتشار تا کارهای روزمره مانند فرم های امضا شده ، بسیار مهم است.

Geschke همچنین از ایجاد موزه فناوری نوآوری (كه امروزه Tech Interactive است) حمایت كرد و به همراه وارنوك ، مدال ملی فناوری و نوآوری را از رئیس جمهور اوباما در سال 2009 دریافت كرد. وی همچنین در سال 1992 هنگامی كه ربوده شد و به عناوین خبری رسید. قبل از نجات چهار روز برای باج نگه داشته شد.

گشکه همسر ، سه فرزند و هفت نوه اش را پشت سر گذاشت. در همین حال ، Adobe هنوز تأثیر عمده ای در دنیای فناوری دارد و برخی از مهمترین محصولات خود را در حالی که Geschke نقش های اصلی را بر عهده داشت ، از جمله Photoshop تولید کرد. با این اوصاف ، میراث وی می تواند مدتها پس از مرگش دوام بیاورد.

تمام محصولات پیشنهادی Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت مادر ما ، انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی خریداری کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول