Chrome 90 به شما امکان می دهد پیوندهایی را برای متن برجسته شده به اشتراک بگذارید


Google ویژگی [Chrome] 90 را برای پخش شروع کرده است که به شما امکان می دهد پیوندی ایجاد کنید که افراد را مستقیماً به بخشی از صفحه ای که برجسته کرده اید منتقل کند. این غول فناوری در اصل این قابلیت را سال گذشته راه اندازی کرد – اکنون که رسماً بخشی از خود Chrome است ، برای استفاده از آن دیگر نیازی به نصب چیز اضافی نیست.

اگر می خواهید ، مثلاً ، مردم را به بخشی از صفحه ویکی پدیا در مورد پنگوئن ها كه در مورد چگونگی ترس آنها از انسان صحبت نمی كند ، راهنمایی كنید ، پس تنها كاری كه باید انجام دهید این است كه آن قسمت را برجسته كرده ، كلیك راست كرده و سپس "كپی" پیوند برای برجسته کردن. " سپس می توانید آن URL را که به # منتهی می شود ، برای هر کسی که می خواهید ارسال کنید. وقتی صفحه بارگیری می شود ، آنها را به جای قسمت بالای مقاله ویکی پدیا به آن قسمت از متن می برد.

این ویژگی می تواند برای دانشجویان و همکاران که با هم کار می کنند یا حتی فقط برای هر کسی که دوست دارد موارد تصادفی را با دوستان خود به اشتراک بگذارد بسیار مفید باشد. قبلاً راه خود را به دسک تاپ و دستگاه های Android شروع کرده است ، اما ممکن است قبل از دسترسی به آن کمی صبر کنید. عرضه این ویژگی هنوز انجام نشده است و ما حتی پس از ارتقا به Chrome 90 نیز شاهد آن نیستیم. در مورد کاربران iOS ، گوگل می گوید "کپی پیوند برای برجسته سازی" به زودی برای سیستم عامل ارائه می شود.

Google همچنین یک نمایشگر PDF جدید برای مرورگر راه اندازی کرده است که نمای دو صفحه ای و یک نوار ابزار جدید را به شما معرفی می کند که به شما امکان می دهد با یک کلیک بزرگنمایی کنید ، به صفحه بروید ، ذخیره کنید و چاپ کنید. مدیر محصولات Chrome Kayce Hawkins درباره اینکه چگونه تیم Chrome میزان استفاده از پردازنده مرورگر را نیز کاهش داده صحبت کرد و نشان داد که به زودی انجماد برگه برای گروه های فروپاشیده در دسترس خواهد بود. هنگامی که آن ویژگی راه اندازی می شود ، زبانه های خراب یا پنهان از حافظه و CPU کمتری استفاده می کنند.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما ، مستقل از شرکت اصلی ما ، انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی بخرید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول