خرید 60 میلیون دوز واکسن کرونا اسپوتنیک وی از روسیه نهایی شد


۲۸ فروردین ۰۰ ساعت ۲۰:۳۰

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه از نهایی شدن خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا اسپوتنیک وی از روسیه برای ۳۰ میلیون نفر خبر داد.

کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه عنوان کرد با انجام مذاکرات فشرده با صندوق سرایه‌گذاری‌های مستقیم روسیه (RDIF) و با حمایت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی این کشور توانستیم قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا اسپوتنیک وی روسیه را برای واکسیناسیون ۳۰ میلیون نفر به امضا برسانیم.

جزئیات خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا اسپوتنیک وی

واکسن کرونا اسپوتنیک وی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اعلام اینکه این قرارداد نهایی شده است بیان کرد طبق این قرارداد از خرداد تا آذر ماه این ۶۰ میلیون دوز بر اساس شیوه‌ای که در قرارداد تعیین شده به ایران وارد خواهد شد. جلالی در خصوص ارسال دوزهای باقیمانده قرارداد فعلی برای ۲ میلیون دوز نیز بیان کرد طرف روس متعهد شده تا به‌زودی باقیمانده دوزهای واکسن را در سریع‌ترین زمان به ایران تحویل دهد. گفتنی است تا به امروز ۵ محموله واکسن به میزان ۵۲۰ هزار دوز به ایران ارسال شده است.

تولید مشترک واکسن در ایران

کاظم جلالی در ادامه بیان کرد تا به امروز ۲ شرکت ایرانی برای تولید مشترک واکسن در ایران با طرف روس قرارداد امضا کردند و یکی از این شرکت‌ها نیز سلول‌های تولید واکسن را دریافت کرده است. وی در ادامه گفت:

برای دومین شرکت نیز از سوی روسیه سلول‌های کشت و تولید واکسن به‌زودی ارسال می‌شود و کار تولید واکسن را شروع خواهند کرد. سومین شرکت ایرانی هم به طرف روس معرفی شده است، اما تاکنون روسیه در خصوص این شرکت نظر نداده است.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول