جانسون‌و‌جانسون برای لخته شدن خون درخواست کمک کرد؛ فایزر و مدرنا نپذیرفتند


شرکت «جانسون و جانسون» در تماسی خصوصی با سایر تولیدکنندگان واکسن کووید-۱۹ از آنها برای حل مشکل لخته شدن خون پس از تزریق واکسن کمک خواست، اما براساس اعلام منابع نزدیک به موضوع، فایزر و مدرنا این درخواست را رد کرده‌اند.

با توجه به نگرانی‌های به وجود آمده طی هفته گذشته به دلیل بروز مواردی از لخته شدن خون پس از تزریق واکسن کووید-۱۹، جانسون و جانسون از آسترازنکا و همچنین فایزر و مدرنا درخواست کمک کرد تا برای بررسی گزارش‌های لخته شده خون با این شرکت همکاری کنند.  به نظر می‌رسد جانسون و جانسون با این کار خود سعی در ایجاد اتحادی غیر رسمی برای کاهش خطرات ناشی از تزریق واکسن در بین مردم شده است. اما طبق اعلام برخی منابع فقط آسترازنکا به درخواست جانسون و جانسون جواب مثبت داده است.

جانسون و جانسون

طبق گفته مقامات بهداشت فدرال، از بین بیش از هفت میلیون دوز تزریق شده در ایالات متحده، شش زن پس از دریافت واکسن جانسون و جانسون دچار لخته خون شده‌اند و حتی یک نفر از آن فوت کرده است. همچنین مقامات اعلام کردند که این عارضه جانبی خاص توسط افرادی که واکسن‌های فایزر و مدرنا را دریافت کرده‌اند، گزارش نشده است.

مدیران فایزر و مدرنا با اشاره به این موضوع که واکسن آن‌ها بی‌خطر است، این پیشنهاد را رد کرده‌اند. همچنین به گفته آن‌ها پیش از این برخی نهادهای نظارتی و شرکت‌ها از جمله سازمان نظارتی اتحادیه اروپا لخته شدن خون را اعلام کرده‌اند که در حال بررسی گزارش‌های مربوط به ایجاد لخته خونی بوده و نیازی به تکرار این آزمایش‌ها وجود ندارد.

پیش از این چندین گزارش مشابه درباره لخته شدن خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا ارائه شده است و واکسن این شرکت هم مورد انتقادات قرار گرفته است. با این وجود شماری از کشورهای اروپایی تزریق واکسن استرازنکا را پس از مشاهده ایجاد لخته خون در برخی کسانی که واکسن زده‌اند متوقف کرده‌اند.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول