انتشار رندرهای مفهومی آیفون 13 و 13 پرو اپل


۲۷ فروردین ۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

رندرهای مفهومی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو – iPhone 13 Pro طراحی گوشی های بعدی اپل را با تمام جزئیات نشان می‌دهند.

خلق این تصاویر، حاصل کار مشترک ۹TechEleven و Ian Zelbo بود. چیزی که در رندرهای مفهومی آیفون ۱۳ بیشتر جلب توجه می‌کند، چیدمان مورب دوربین‌های عقب است. در آیفون ۱۳ پرو اما کوچک شدن ناچ را باید مهم‌ترین تغییر بدانیم.

رندرهای مفهومی آیفون 13

رندرهای ‌مفهومی iPhone 13

مانند مدل‌های فعلی آیفون، اینجا نیز همان ماژول دوربین مربع شکل را می‌بینیم؛ اما اجزای داخل آن، تغییر مکان داده‌اند. البته گفته می‌شود چیدمان اُریب دوربین‌ها علاوه بر آیفون ۱۳ در مدل mini هم پیاده‌سازی خواهد شد.

احتمالا مهم‌ترین دلیل اپل برای ایجاد چنین تغییری در طراحی آیفون ۱۳، متمایز ساختن آن از آیفون ۱۲، آیفون ۱۱ و حتی آیفون XS و X است. در دورانی که گوشی‌های هوشمند بیش از پیش به هم شبیه شده‌اند، نگاه به دوربین عقب می‌تواند سریع‌ترین راه برای تشخیص مدل آن‌ها باشد.

رندرهای مفهومی آیفون 13

اما دلیل دیگری هم قابل تصور است. سال گذشته، اپل برای آیفون ۱۲ پرو مکس از یک سنسور بزرگ دوربین استفاده کرد. حالا شایعات می‌گویند این ویژگی در سال جاری، به مدل‌های کوچک‌تر آیفون نیز خواهد آمد. چیدمان مورب دوربین‌ها، فاصله بیشتری بین آن‌ها می‌اندازد و فضای کافی برای گنجاندن سنسور بزرگ‌تر فراهم می‌شود؛ بدون اینکه نیاز به حجیم کردن برآمدگی دوربین باشد.

در پنل جلوی آیفون ۱۳ نیز باید انتظار یک تغییر را داشته باشیم، چیزی که در بخش بعدی بیشتر به آن می‌پردازیم.

رندرهای مفهومی آیفون ۱۳ پرو

ظاهرا ماژول دوربین آیفون ۱۳ پرو کمی بزرگ‌تر؛ اما دارای چیدمان مشابهی با آیفون ۱۲ پرو خواهد بود.

رندرهای مفهومی آیفون 13 پرو

آیفون ۱۳ پرو – آیفون ۱۲ پرو

تفاوت اصلی را باید در بریدگی صفحه نمایش جستجو کنیم: یک ناچ کوچک‌تر که همچنان از دوربین سلفی و Face ID میزبانی می‌کند؛ اما اسپیکر مکالمه را درون خود جای نمی‌دهد.

حالا که صحبت از فیس آی‌دی شد، باید بگوییم احتمالا این تنها ویژگی امنیتی سری آیفون ۱۳ نخواهد بود. انتظار می‌رود در زیر پنل Super Retina XDR آن‌ها، یک تاچ آی‌دی درون صفحه‌ای نیز قرار داشته باشد.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول