Xwing اولین پرواز باری تجاری دروازه به دروازه را به اتمام رساند


چندین شرکت در حال ساخت وسیله نقلیه پرواز بدون سرنشین از ابتدا هستند ، اما استارتاپ هواپیمایی خودمختار Xwing با تمرکز بر روی نرم افزار هواپیماهای موجود ، روش دیگری را در پیش می گیرد. اکنون ، این شرکت می گوید با تکمیل اولین نمایش کاملاً مستقل دروازه به دروازه یک پرواز باری تجاری ، به یک مرحله مهم رسیده است. دستیابی به موفقیت باعث شد هواپیمای کمکی Cessna Grand Caravan 208B با هدایت از راه دور (مجهز به پشته نرم افزار راه اندازی خودکار هواپیما) دروازه ، تاکسی ، تیک آف ، زمین را ترک کرده و خود به دروازه برگردد. خودینگ می گوید که تمام تعاملات کنترل ترافیک از راه دور از زمین انجام می شده است.

این شرکت نوپا معتقد است که با مقاوم سازی هواپیماهای موجود با سیستم خودمختار خود ، می تواند با غلبه بر موانع نظارتی و فنی که دیگران با آن روبرو هستند ، زودتر وارد بازار شود. نرم افزار AutoFlight آن از ترکیبی از رادار ، ناوبری ماهواره ای (معروف به ADSB) ، دوربین های نوری و لیدار برای شناسایی و جلوگیری از هواپیماها و موانع دیگر استفاده می کند. این شرکت در سال گذشته به Forbes در سال گذشته پیش بینی كرد كه یك كنترل كننده زمینی تنها چندین پرواز را با استفاده از یك نقطه ساده و كلیك كنترل می كند.

اما خودینگ تنها استارتاپی نیست که برای آینده هواپیمایی خودمختار شرط می بندد. رباتیک قابل اعتماد ، که در سال 2017 توسط مهندسان سابق اسپیس ایکس و تسلا تاسیس شد ، همچنین یک سری پروازهای باری را که از راه دور انجام می شود ، به پایان رسانده است. هر دو شرکت به دنبال کاهش هزینه های صنعت هوانوردی هستند که با کاهش چشمگیر فروش و کاهش شغل در نتیجه همه گیری روبرو است. در همین حال ، گارمین سال گذشته به دلیل فن آوری فرود خودکار خود ، چراغ سبز را از ناظران دریافت کرد.

در حال حاضر ، خودینگ امیدوار است که تمرکز بر پروازهای باری نیز به آن کمک کند تا با تجارت الکترونیکی و شرکت های تحویل کالا که به حمل و نقل هوایی برای تحویل کالا در سراسر جهان متکی هستند ، ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال آمازون اخیراً با خریداری 11 هواپیمای بوئینگ 767-300 ناوگان هوایی خود را توسعه داد. این غول خرید آنلاین همچنین برای شروع اولین آزمایش های تحویل هواپیمای بدون سرنشین تجاری در ایالات متحده ، از مقررات نظارتی مجوز دریافت کرده است. در حالی که FedEx قبلاً از هواپیمای Caravan Cessna به عنوان بخشی از شبکه هوایی خود استفاده می کند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول