Google Chrome 90 را عرضه می کند ، که به طور پیش فرض به جای HTTP به HTTPS تبدیل می شود


تلاش طولانی مدت گوگل برای استفاده بیشتر از مرور ایمن HTTPS یک قدم دیگر به جلو برمی دارد ، زیرا نسخه v90 Chrome از امروز به کانال پایدار برای دسک تاپ ها می رسد . Bleeping Computer اشاره می کند که این نسخه یک روز پس از انتظار می رود ، احتمالاً شامل اصلاحاتی برای بهره برداری روز صفر اولین بار در مسابقه Pwn2Own فاش شد.

در مارس ، گوگل اعلام کرد که Chrome با استفاده از نسخه 90 به HTTPS پیش فرض می دهد و می گوید که این پروتکل است که بیشترین استفاده را می کند ، باعث بهبود حریم خصوصی و امنیت می شود – مایل نیست کسی بدون استفاده از فن آوری داخلی FLoC بدون استفاده از از عادات مرور اطلاعات جاسوسی کند – و سرعت بارگیری اولیه سایتهایی را که از آن پشتیبانی می کنند بهبود می بخشد. در iOS کمی بعد تغییر رخ می دهد ، اما شما باید فوراً آن را در دسک تاپ و اندروید ببینید و نگران نباشید – Engadget اکنون برای سالها آماده شده است HTTPS.

این نسخه از Chrome همچنین برای اولین بار در رمزگذار AV1 در مرورگر دسک تاپ گوگل ساخته می شود و گفت "به طور خاص برای کنفرانس ویدیویی بهینه شده است". در حالی که ما مشاهده کرده ایم AV1 توسط Netflix اجرا شده است تا ویدیو را بر روی دستگاه های تلفن همراه اجرا کند ، کدک 4K "[حق امتیاز رایگان] همچنین ظاهراً می خواهد جریان را در شبکه های پهنای باند بسیار بهتر و بهبود بخشد. بهره وری به اشتراک گذاری صفحه در مقایسه با VP9. طبق معمول ، راه اندازی مجدد مرورگر شما برای نصب نسخه جدید کافی است ، یا می توانید به صفحه درباره مرورگر در تنظیمات —> کمک به زور برای به روزرسانی بروید.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول