Rode Connect ساده ترین راه برای اتصال چند میکروفن USB است


Rode به تازگی از Connect رونمایی کرده است ، ابزاری جدید که هدف اصلی آن podcaster خانگی است. هدف این برنامه جدید و رایگان ، ساده کردن ضبط چند میکروفون فقط با یک کامپیوتر و بدون سخت افزار خارجی است. از ویژگی های شاخص می توان به ضبط حداکثر چهار میکروفن USB در همان رایانه ، ضبط صدای سیستم (به عنوان مثال صدای تخت و موسیقی) همراه با یک کانال اختصاصی "مجازی" برای آوردن مهمان از طریق Skype / Zoom و غیره اشاره کرد (و مهمتر از همه آنها

Connect برای هر چهار میکروفن محلی فیدرهای جداگانه ای را فراهم می کند تا هنگام ضبط ، ترکیب را به درستی انجام دهید. تمام صدای سیستم شما در یک کانال خواهد بود ، بنابراین اگر می خواهید یک تخت خواب موسیقی آرام ، اما یک جلوه صدای بلند داشته باشید ، این امکان پذیر نیست ، اما هنوز هم یک ویژگی واقعا مفید است. فقط یک کانال "مجازی" نیز وجود دارد ، بنابراین شما احتمالاً می توانید چند مهمان از راه دور داشته باشید ، اما دوباره آنها در همان کانال ضبط می شوند. یا اگر همزمان به صداهای دیگری احتیاج ندارید می توانید یک مهمان در کانال سیستم و دیگری به صورت مجازی داشته باشید.

از همه مهمتر ، اتصال یک مسئله شگفت آور رایج را حل می کند: استفاده از چند میکروفن USB در یک رایانه. برای راحتی سهولت USB ، نمی توانید فقط دو میکروفن را به کامپیوتر وصل کنید و ضبط کنید – هر آنچه را که با آن ضبط می کنید ، فقط به شما امکان می دهد همزمان از یک میکروفن USB ضبط کنید. با اتصال می توانید تا چهار میکروفن را در یک جلسه بدون زحمت ضبط کنید.

قبلاً ساده ترین راه حل این بود که هرکسی میکروفن USB خود را روی لپ تاپ خود ضبط کند و سپس همه آن پرونده ها را در یک ایستگاه کاری دیجیتال صوتی (DAW) قرار دهید. ) یا ، شاید بتوانید به راحتی با استفاده از یک میکروفون و نوبت گرفتن کار را انجام دهید؟ عالی نیست.

 Rode Connect.

James Trew / Engadget

اگر از نظر فنی فکر می کنید ، ترفندهای سطح سیستم عامل برای حل مسئله میکروفن چند USB وجود دارد. در macOS رایج ترین مورد ایجاد یک دستگاه صوتی جمع است. در ویندوز با رانندگان ASIO بسیار آشنا خواهید شد. اما فقط تایپ کردن به نظر می رسد کار زیادی است. این معمولاً وقتی شروع می شود که به دنبال میکسر سخت افزاری می گردید (مانند Rodecaster Pro ).

Rode Connect همه اینها را ساده می کند ، اما موارد قابل توجهی وجود دارد. خوب ، یکی به طور خاص و آن یک بزرگ است. هنگام راه اندازی ، Connect فقط با میکروفون Rode’s NT-USB Mini کار می کند ، بنابراین حداقل به یکی از موارد مورد نیاز برنامه نیاز خواهید داشت. Rode تأیید کرده است که میکروفون های بیشتری در آینده سازگار خواهند بود ، اما مشخص نیست که آیا برنامه هایی برای باز کردن این "میکروفن USB" در پایین خط وجود دارد.

این به معنای موثر این است که ، در حالی که رایگان است ، هنوز هم برخی از سطح "خرید" برای استفاده از برنامه است. می توانید چند مورد را به کمک هیئت داوران تنظیم کنید تا بتوانید از میکروفون های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال ، من می توانستم با استفاده از گزینه ضبط صدا Quicktime ، میکروفون XLR را از طریق صدای سیستم به لوله متصل کنم. اگر این کار را انجام دهید ، این کمی خلاف کل هدف ساده سازی کارها است ، اما با این وجود ، این امکان وجود دارد.

گفته شد ، به عنوان کسی که تقریباً روزانه از Rodecaster Pro در سال گذشته استفاده کرده است ، Connect برخی از موارد را دارد مزایای مشخص اگر بخواهم خودم و یک مهمان را ضبط کنم ، نیازی به سخت افزار دیگری ندارم (آن را به صورت محلی یا از طریق تماس بزرگنمایی انجام دهم). من اغلب از Rodecaster برای ضبط هر دو طرف تماس یا مصاحبه استفاده می کنم ، که اکنون کاری است که می توانم مستقیماً در Mac انجام دهم (این چیزی است که در رایانه شخصی Windows بسیار راحت تر است).

مزیت اینجاست که Rodecaster برای صادر کردن صدا در حالت چندرسانه ای سن لازم است و در نهایت با هشت فایل جداگانه (یک مورد برای هر کانال در میکسر) بهمراه میکس استریو. حتی اگر فقط مخلوط استریو را وارد کنید ، کار کمی بیشتر از انجام آن در سیستم عامل است. Rode Connect صادرات چند آهنگی یا صادرات استریو ساده را ارائه می دهد و در آزمایش من سریعتر از Rodecaster به نظر می رسد.

Rode Connect تقریباً مانند تلاش برای نسخه فقط نرم افزاری Rodecaster Pro به نظر می رسد. اگر از مورد دوم استفاده کرده باشید ، UI اتصال با وجود اینکه بسیار کم است ، چند زنگ به صدا در می آید. فیدرهای کانال برای هر NT-USB Mini متصل به همراه هر یک برای صدای سیستم و مهمانان "مجازی" وجود دارد. نماد شماره کانال یادآور دکمه های کانال فیزیکی Rodecaster Pro است. روی این دکمه ها در اتصال (روی یکی از میکروفون های USB) کلیک کنید و برخی از گزینه های بهبود صدا را پیدا خواهید کرد: Noise Gate ، کمپرسور ، Exciter و Big Bottom. این ویژگی ها به پردازنده سیگنال دیجیتال قبلاً بلااستفاده (DSP) موجود در NT-USB Mini متکی هستند ، دلیل دیگری که در این زمان فقط به این میکروفون محدود می شود.

 Rode Connect.

James Trew / Engadget

بدیهی است که سرگرمی با ضربات شما شروع می شود. من از طریق گزینه تماس Slack قادر به گپ زدن با یک همکار و ضبط کردن هر دو طرف مکالمه با اشاره خروجی صدای Slack به کانال Connect's Virtual بودم. هنگامی که از طریق YouTube موسیقی پخش می کردم ، هر دو آن را شنیدیم و می توانم میزان صدا را تا حدی کاهش دهم که به عنوان تخت موسیقی کار کند. من حتی می توانم فایلهای صوتی محلی را که از Stream Deck ایجاد شده اند پخش کنم ، به این معنی که اکثر اصلاحاتی که شما برای یک پادکست کاملاً کامل نیاز دارید ، امکان پذیر است. به طور طبیعی ، همه آن در پرونده های چندرسانه ای جداگانه ضبط می شود – اگر می خواهید بعداً آن را در DAW ویرایش و صیقل دهید – یا به سادگی آن را به عنوان یک فایل منفرد صادر کنید تا مستقیماً در سیستم عامل مورد نظر خود به اشتراک بگذارید.

مهم این است که در اینجا توجه داشته باشید که هنگام ضبط هر پادکست با چندین بلندگو در یک اتاق یک مشکل ذاتی وجود دارد: Crosstalk. در تست ، من قادر به شنیدن بلندگوی دوم در ضبط میکروفن خود بودم که در ترکیب استریو صدای میکروفن من را بیشتر به گوش می رساند. این به راحتی در حالت مالتی ترک رفع می شود ، زیرا می توانید به راحتی تمام کانال های صوتی دیگر را حذف کنید و فقط بلندگوی اصلی را ترک کنید. اما این بدان معناست که اگر قصد استفاده از ترکیب استریو را دارید ، باید محل قرارگیری میکروفون و آکوستیک اتاق را در نظر بگیرید. خوشبختانه ، شما یک کابل USB طولانی خوب با NT-USB Mini دریافت می کنید.

اگر در مورد هدفون برای همه میزبان و مهمانان تعجب می کنید ، اینجاست که Rode برنامه را به یکی از میکروفون های خود محدود می کند (در حال حاضر) ) ممکن است منطقی باشد NT-USB Mini دارای یک درگاه هدفون برای نظارت مستقیم است ، اما هنگامی که با اتصال استفاده می شود ، همه مهمان های محلی هر صوتی را که از طریق برنامه عبور می کند ، می شنوند. باز هم ، این بدان معنی است که تخت های موسیقی ، صدای جرنگ جرعه و مهمان توسط همه شنیده می شود. این امر همچنین نیاز به تقسیم هدفون یا حتی اسپاگتی کابل در اطراف رایانه را برطرف می کند.

اگر پخش جریانی موضوع شماست یا اگر می خواهید آن باشد ، Connect همچنین یک کانال خروجی اختصاصی ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی کل ترکیب را لوله کنید. از طریق چیزی مانند OBS یا Xsplit.

در کنار انتشار Connect ، لوازم جانبی همراه کوچکتر و خنک تری نیز وجود دارد: رنگها. این واقعاً فقط مجموعه ای از کلاه های رنگی برای NT-USB Mini است تا بتوانید با استفاده از یک مرجع بصری سریع ، میکروفن مناسب را بی صدا یا تغییر دهید. چهار درپوش پلاستیکی وجود دارد که با رنگ آیکون چهار کانال در برنامه مطابقت دارد. این یک خرید ضروری نیست اما مطمئناً میزبان راحت تر از همه در حال صحبت کردن و اطمینان از سطح مناسب آنها خواهد بود.

شما می توانید اتصال را از امروز بارگیری کنید و NT- USB Mini از قبل در اکثر فروشگاه های صوتی آنلاین موجود است.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول