چین تا سال آینده 5 میلیارد دوز واکسن کرونا تولید می‌کند


۲۳ فروردین ۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

رئیس انجمن صنعت واکسن چین اعلام کرد شرکت‌های داخلی این کشور طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا سال آینده ۵ میلیارد دوز واکسن کرونا تولید خواهند کرد.

فنگ دوجیا، رئیس انجمن صنعت واکسن چین اخیرا در سمیناری در دانشگاه پکینگ چین که در خصوص ویروس کرونا و جهانی شدن صنعت واکسن برگزار شد عنوان کرد اکثر شرکت‌های تولیدکننده واکسن چینی روی افزایش کیفیت دوزهای واکسن‌های کرونا توسعه یافته خود در حال تحقیق هستند و قرار است تا پایان سال جاری واکسن‌هایی بر پایه فناوری mRNA نیز در چین تولید شود.

تولید ۵ میلیارد دوز واکسن کرونا تا سال آینده

رئیس انجمن صنعت واکسن چین در ادامه بیان کرد پیش‌بینی می‌کنیم تا سال آینده میلادی حدود ۵ میلیارد دوز واکسن کروناویروس توسط شرکت‌های داخلی چینی به تولید برسد. وی افزود قطعا تا سال آینده ۷۰ درصد از جمعیت چین به صورت کامل در مقابل کروناویروس واکسینه خواهند شد.

گفتنی است اخیرا شرکت سینوواک چین که تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کروناویروس تولیدی خود را در چین و ۲۶ کشور دیگر توزیع کرده است اعلام کرد تا پایان سال حدود ۲ میلیارد دوز واکسن را تولید خواهد داد و در همین راستا اخیرا سومین خط تولید این واکسن نیز راه‌اندازی شده است.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول