ورود نخستین محموله واکسن کرونا کوواکس به ایران


۱۷ فروردین ۰۰ ساعت ۲۱:۲۴

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد نخستین محموله واکسن کرونا کوواکس با کمی تأخیر به کشور وارد شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جدیدترین اظهارات خود از ورود اولین محموله واکسن کرونا کوواکس به ایران حاوی ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن آسترازنکا آکسفورد تولید شده در کره جنوبی خبر داد.

تأخیر در ورود واکسن کرونا کوواکس به کشور

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت دوشنبه شب در حساب توییتر خود عنوان کرد که نخستین محموله واکسن کرونا از ساز و کار Covax با تأخیر دو سه هفته‌ای از موعد مقرر، وارد تهران شد. این محموله شامل ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن آسترازنکا آکسفورد تولید کره جنوبی است.

قرار است تا انتهای ماه می، ۳ میلیون ۶۰۰ هزار دوز از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز خریداری شده از کوواکس به ایران تحویل داده شود. پیش از این ۷۹۰ هزار دوز واکسن کرونا به کشور وارد شده بود. با احتساب محموله ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوزی واکسن از سبد کوواکس، تا کنون یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن شامل واکسن‌های سینوفارم چینی، بهارات هندی، اسپوتنیک وی روسی و آسترازنکا آکسفورد کره جنوبی به کشور وارد شده است.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول