گفته می شود که گوگل از تراشه مخصوص خود در Pixel 6 استفاده خواهد کرد


شایعات در مورد کار Google بر روی سیستم خود بر روی تراشه (SoC) از سال 2020 در حال چرخش است و امروز گزارش جدیدی ادعا می کند که این شرکت قرار است اولین SoC خود را در پرچمدار بعدی خود معرفی کند. طبق اسناد 9to5Google می گوید ، این چیپست با نام رمز Whitechapel ، تلفن های Pixel را كه قرار است پاییز امسال راه اندازی شوند ، تأمین خواهد كرد.

گزارش های قبلی نشان می داد که Whitechapel یک SoC برای تلفن ها و Chromebook خواهد بود و گوگل با سامسونگ برای توسعه پردازنده ها همکاری کرده است. مقاله امروز 9to5Google با اشاره به اینكه Whitechapel "با بخش سامانه سامانه نیمه هادی سامسونگ (SLSI)" در حال توسعه است ، به اتصال به چیپ ستهای Exynos سامسونگ اشاره می كند.

چندین نام رمز وجود دارد كه در 9to5Google گزارش ، از جمله "GS101" ، که به گفته رسانه ، یک شرکت سازنده داخلی برای تراشه است. 9to5Google همچنین حدس می زند که حروف GS می تواند به معنای Google Silicon باشد. نام رمز دیگری که در این گزارش برجسته شده است ، "اسلایدر" است که به اعتقاد نشریه "یک پلت فرم مشترک برای اولین Whitechapel SoC" است. اسلایدر به چندین پروژه دیگر از جمله دو نام رمز دیگر – "Raven" و "Oriole" مرتبط است. اعتقاد بر این است که این پرچمداران آینده Pixel که قرار است در پاییز امسال عرضه شوند ، انتظار می رود یکی از آنها Pixel 6 باشد.

هنگامی که Engadget برای تأیید تماس گرفت ، Google از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد. با توجه به سابقه شرکت در استفاده از نام رمز و شایعات مداوم پیرامون Whitechapel ، این گزارش دارای وزن زیادی است. با توجه به اینکه سازندگان تلفنی مانند سامسونگ ، اپل ، هواوی و شیائومی قبلاً تراشه های خودشان را ساخته یا به نظر می رسند ، تعجب آور نیست که گوگل نیز می تواند همین کار را انجام دهد. در حالی که هنوز هیچکدام از اینها رسمی نیستند و ما هنوز ماهها با عرضه مورد انتظار Pixel 6 (که معمولاً در ماه اکتبر اتفاق می افتد) فاصله داریم ، احتمالاً ما همچنان که به پاییز آسیب می رسانیم بیشتر در مورد این Google SoC خواهیم شنید.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول