سرویس‌های موبایل هواوی (HMS) به سومین اکوسیستم بزرگ موبایل جهان تبدیل شد


هواوی اخیرا با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی به صورت رسمی عملکرد، رشد و درآمد شرکت خود در سال ۲۰۲۰ و موفقیت‌ سرویس‌های موبایل هواوی (HMS) را اعلام کرد.هواوی در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود که به صورت آنلاین گزارش سالانه خود را اعلام کرد، گفت که این شرکت در سال گذشته به صورت کلی توانست فروش ۸۹۱.۴ میلیارد یوان (حدود ۱۳۵ میلیارد دلار) را کسب کند که به طور شگفت‌آوری نشان‌دهنده افزایش ۳.۸ درصدی درآمد سالانه آن‌ها است.

اما نکته مهم دیگری که در جریان کنفرانس هواوی اعلام شد، این بود که سرویس‌های موبایل هواوی در سال ۲۰۲۰ به سومین اکوسیستم اپلیکیشن‌های موبایل بزرگ جهان تبدیل شده است. تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، این سرویس‌‌ها توانستند ۲.۳ میلیون توسعه‌دهنده از سراسر جهان را به سمت خود جذب کنند. البته بیشتر توسعه‌دهندگان این سرویس از کشور چین هستند و تعداد توسعه‌دهندگان خارجی آن حدود ۳۰۰ هزار نفر اعلام شده است. همچنین بیش از ۱۲۰ هزار اپلیکیشن توسط فروشگاه موبایل هواوی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

هواوی در اوایل سال ۲۰۲۰ به صورت رسمی از سرویس‌های موبایل هواوی رونمایی کرد. با توجه به کشمکش‌های به وجود آمده بین آمریکا و چین که منجر به تحریم کمپانی هواوی توسط آمریکا شد، گوگل دیگر سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) را برای گوشی‌های هواوی ارائه نمی‌کرد. در ادامه هواوی سرویس‌های موبایل خود یعنی HMS را به عنوان جایگزینی برای سرویس‌های گوگل راه‌اندازی کرد.

سرویس‌های موبایل هواوی

هواوی پس از آن فاش کرد که این سرویس برای مدت زمان زیادی در حال توسعه بوده اما این ممنوعیت و تحریم ناگهانی باعث شد تا آن‌ها روند توسعه آن را سریع‌تر پیگیری کنند. آن‌ها همچنین برای شروع توسعه سرویس و فروشگاه‌های خود به جذب توسعه‌دهندگان زیادی روی آورند و حالا به نظر می‌رسد تلاش‌های این شرکت به نتایج موفقیت‌آمیز مورد انتظار آن‌ها ختم شده است.

داده‌های قبلی که توسط هواوی منتشر شده مشخص می‌کند که تا دسامبر سال گذشته، سرویس‌های موبایل هواوی بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که از ۱۷۰ کشور مختلف جذب آن شده‌اند. هواوی همچنین در نظر دارد تا در سایر گوشی‌های هوشمند از سرویس‌های موبایل خود استفاده کند. به علاوه خودروهای جدید مرسدس بنز کلاس اس برای ارائه تجربه جدیدی به سرویس‌‌های هواوی مجهز شده‌اند.

دیگر محصول هواوی یعنی سیستم عامل HarmonyOS در حال حاضر بیش از ۲۰ فروشنده سخت افزار و ۲۸۰ فروشنده اپلیکیشن را به سمت خود جذب کرده که کمک زیادی به توسعه فروشگاه اپلیکیشن هواوی خواهند کرد. البته آینده این سیستم عامل و اهداف هواوی برای آن هنوز چندان مشخص نیست اما آنطور که گفته می‌شود، نسخه نهایی هارمونی به زودی از راه می‌رسد. در آن زمان می‌توان اظهار نظر دقیق‌تری در رابطه با سیستم عامل هواوی داشت.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول