Google در حال آزمایش جایگزینی آن برای کوکی های شخص ثالث است


Google آزمایشی را برای توسعه یادگیری همگانی فناوری Cohorts – که در غیر این صورت FLoC یا در دنیای کوکی های شخص ثالث ، Death Itrself شناخته می شود ، ارائه می دهد. FLoC جایگزینی برای کوکی های شخص ثالث است که داده ها را براساس رفتار گروه های کاربران اینترنت (گروه های همگام) به منظور ایجاد تبلیغات آنلاین مرتبط ، به جای ردیابی سابقه مرور یک فرد ، جمع آوری می کند.

"با FLoC ، مرورگر شما تعیین می کند که کدام گروه با تاریخچه اخیر مرور وب شما بیشترین ارتباط را داشته باشد ، و شما را با هزاران نفر دیگر که دارای سابقه مرور مشابه هستند ، گروه بندی می کند "،" مدیر محصول حریم خصوصی Google Sandbox Marshall Vale نوشت. "شماره شناسایی گروه مورد تنها چیزی است که در صورت درخواست سایت توسط یک سایت ارائه می شود. این متفاوت از کوکی های شخص ثالث است که به شرکت ها امکان می دهد شما را به صورت جداگانه در سایت های مختلف دنبال کنند."

دوره آزمایشی با درصد کمی زنده است کاربران در استرالیا ، برزیل ، کانادا ، هند ، اندونزی ، ژاپن ، مکزیک ، نیوزیلند ، فیلیپین و ایالات متحده است. هر کسی که کوکی های شخص ثالث را در نسخه فعلی Chrome مسدود کرده باشد ، به آزمایش اولیه دسترسی نخواهد داشت.

این همه بخشی از برنامه Google برای خلاص شدن از شر کوکی های شخص ثالث در Chrome و عمل فروش تبلیغات را براساس فعالیت وب خاص متوقف کنید. فروش آگهی پایه و اساس امپراتوری گوگل است و همچنین موضوع چندین پرونده دادخواست ضد انحصار شرکت را هدف قرار داده است.

اوایل این ماه ، دادستان كل تگزاس ، كن پاكستون دادخواست چند دولت خود را علیه Google به روز كرد تا به سیستم جدید FLoC بپردازد ، با این استدلال كه این مسئله باعث حذف موارد ضد انحصارى در اصل شكایت نمی شود. در مجموع 15 ایالت به این دادخواست خاص پیوسته اند و وزارت دادگستری نیز ممکن است وزن خود را پشت سر بگذارد. رگولاتورها در انگلیس همچنین در حال بررسی سیستم ردیابی جدید گوگل هستند ، زیرا نگران این هستند كه بتواند اطلاعات و درآمد آگهی را بیشتر در خزانه گوگل متمرکز كند. در تبلیغات دیجیتال ، تقویت قدرت بازار گوگل "، سازمان رقابت و بازارهای انگلستان اعلام کرد که در یک مطالعه اخیر یافته شده است.

در پاسخ به این بررسی ، Google بدون اشاره به عدم تعادل بالقوه قدرت ، علناً از مزایای حفظ حریم خصوصی FLoC استفاده می کند.

"ما در همکاری با صنعت از طریق حریم خصوصی Sandbox در زمینه حفظ حریم خصوصی گزینه هایی برای کوکی های شخص ثالث که از اینترنت رایگان و آزاد پشتیبانی می کنند ، کار می کنیم." Google در اواسط ماه مارس گفت . "و همانطور که گفتیم ، ما کوکی های شخص ثالث را با روشهای جایگزین برای ردیابی افراد در سراسر وب جایگزین نخواهیم کرد."منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول