SpaceX چهارمین نمونه پیاپی Starship خود را از دست داد


SpaceX هنوز در در اتمام پروازهای آزمایشی Starship مشكلی دارد. همانطور که Ars Technica گزارش می دهد ، این شرکت نمونه اولیه SN11 Starship خود را تقریباً شش دقیقه پس از سفر در ارتفاع زیاد از دست داد. دقیقاً مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده است ، اما بلافاصله پس از دوباره روشن شدن یکی از موتورهای Starship برای دنباله فرود ، تغذیه دوربین خلیج موتور افت کرد و قسمت هایی از وسیله نقلیه منهدم شده پس از آن در محل فرود سقوط کرد.

كه موتور دوم هنگام سوختن در هنگام صعود و فرود دچار مشكل شد ، اما از نظر تئوریك ضروری نبود. مدیر اجرایی گفت ، جزئیات بیشتر باید پس از فرصت یافتن SpaceX برای بررسی آوار ، ارائه شود.

این یک عقب گرد احتمالی برای SpaceX است. پروازهای نمونه اولیه قبل از فرود موفقیت آمیز بودند و SN10 حتی قبل از انفجار 10 دقیقه بعد به دلیل قطع شدن خط سوخت روی زمین ماند. SN11 حتی نتوانست آن را به زمین برگرداند – این نگرانی است که پروازها باید در گذشته کار کنند.

این برای SpaceX به منزله بحران نیست. در حال ساخت هر نمونه اولیه جدید Starship در سه هفته یا کمتر است و نسخه بعدی آن می تواند مدل پیشرفته تری باشد. با این وجود ، فشار جدی بر شرکت برای غلبه بر این شکست ها و نزدیک شدن به قرار دادن Starship در خدمات تجاری وجود دارد.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول