توسعه تکنولوژی مانند بلاک چین و اینترنت ماهواره ای فیلترینگ را منسوخ خواهد کرد


۱۰ فروردین ۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد توسعه تکنولوژی هایی نظیر بلاک چین و اینترنت ماهواره ای باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهند شد.

محمد جواد آذری ‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد برنامه ما این بود بتوانیم تا پایان دولت تمام روستاهای کشور را به شبکه اینترنت متصل کنیم که شیوع ویروس کرونا باعث افزایش سرعت کار شد. وی افزود در این شرایط تصمیم بر آن شد تا مناطق محروم‌تر با نیاز ضروری‌تر به شکل پروژه ویژه در نظر گرفته شوند. طبق اعلام آذری جهرمی در حال حاضر اینکه مناطقی با دسترسی محدود وجود داشته باشد بسیار کم است و اکنون ۹۸ درصد جمعیت کشور به اینترنت دسترسی دارند و فقط ۱۰ درصد از روستاها با جمعیت دو درصد از کل کشور به اینترنت دسترسی ندارند که برای آنها نیز کارگروه ویژه ایجاد شده است.

وزیر ارتباطات در ادامه گفته‌های خود بیان کرد:

برنامه ما یکی توسعه پهنای باند در کشور است که انجام شده و دوم هم حمایت از کسب‌وکارهایی است که خدمات مربوط به دورکاری ارائه می‌دهند. ما از طریق طرح نوآفرین حمایت از این کسب‌وکارها را انجام دادیم. اما مهم‌ترین برنامه ما و دولت حرکت در مسیر دولت الکترونیک است که ستاد کرونا هم آن را مورد تاکید قرار داده است. تمام دستگاه‌ها باید ۳ خدمت پرطرفدار و پرمراجعه خود را در بستر اپلیکیشن «دولت همراه» ببرند که رشد چشمگیری هم داشته است.

منسوخ شدن فیلترینگ با اینترنت ماهواره ای

آذری جهرمی در خصوص ورود اینترنت ماهواره ای و احتمال فیلترینگ این سرویس در کشور بیان کرد توسعه تکنولوژی و ظهور بلاک چین و اینترنت ماهواره ای باعث خواهند شد تا فیلترینگ منسوخ شود. وی افزود اصولا می‌بایست فیلترینگ خاموش شود و اگر فناوری جدیدی ارائه شد به دنبال فیلترینگ آن نباشیم.

وزیر ارتباطات در پایان تاکید کرد:

رقابت برای به دست آوردن بازار دارای اصالت است که باید اصول خدمت‌رسانی و کسب سهمی از این بازار را در برنامه قرار دهیم. می‌بایست به سمت رقابت آزادانه در این فضا برویم تا بتوانیم سهمی از بازار آینده در این حوزه داشته باشیم.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول