این دقیق ترین تصویر از سیاهچاله تا به امروز است


شاید گرفتن اولین تصویر واقعی از سیاهچاله برای سنین لازم بوده باشد ، اما پیگیری آن فقط چند سال طول کشید. نیویورک تایمز گزارش داده است که محققان تلسکوپ افق رویداد دقیق ترین تصویر سیاهچاله را تاکنون منتشر کرده اند. عکس فوری به روز شده از سوراخ کهکشان Messier 87 آن را برای اولین بار در نور قطبی نشان می دهد و نشان می دهد که چگونه میدان های مغناطیسی (نشان داده شده توسط خطوطی که در اینجا می بینید) در لبه پدیده کیهانی رفتار می کنند.

تصاویر جدید نشان می دهد که این میدان ها به اندازه کافی قدرت دارند که می توانند در برابر گاز بسیار مغناطیسی شده در افق رویداد مقاومت کنند و به برخی از گازها کمک می کند تا از جاذبه خرد کننده موجود در خود سوراخ فرار کنند. جیسون دکستر از دانشگاه کلرادو گفت: گاز باید از آن میدان ها عبور کند تا در چاله فرو رود. به گفته مایکل جانسون ، همکار همکار Event Horizon ، این تصاویر همچنین نشان می دهد که جت از انرژی چرخشی سیاهچاله برخوردار می شود.

این داده ها همچنین به دانشمندان اجازه می دهد تخمین بزنند که سیاهچاله یک خورنده نسبتاً متوسط ​​است – فقط فقط "هر سال یک هزارم جرم خورشید را مصرف می کند.

شما باید بینش بیشتری را در آینده ببینید. در حالی که ترکیب EHT از تلسکوپ های جهانی محدود است ، نسخه آینده باید به اندازه کافی توانایی تولید فیلم های کامل از فعالیت مغناطیسی را داشته باشد. این باید نشان دهد که چگونه میدانهای مغناطیسی انرژی را از سیاهچاله استخراج می کنند و یکی از اجسام غریبه جهان را از بین می برند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول