اتحاد جدید گوگل می خواهد کلیدهای دیجیتال ، شناسه های تلفن همراه که در Android کار می کنند را بدست آورد


از سال 2018 ، همه تلفن های Pixel گوگل دارای تراشه Titan M هستند. این همان چیزی است که به عنوان یک عنصر امن (SE) شناخته می شود. جدا از پردازنده تلفن شما ، کارهایی مانند ذخیره کلیدهای رمزگذاری و اعتبار سیستم عامل را انجام می دهد. و اکنون گوگل Titan M و سایر عناصر ایمن مانند آن را کلید آوردن ویژگی هایی مانند گذرنامه های دیجیتال و کارت های شناسایی به تلفن های اندرویدی می داند.

برای این منظور ، این شرکت Android Ready SE Alliance (از طریق 9to5Google ) ، ائتلافی متشکل از فروشندگان SE و سازندگان دستگاه را تشکیل داده است که با هدف تسریع در پذیرش آن ویژگی ها در Android است. آنها با همکاری یکدیگر مجموعه ای از اپلت های منبع باز و آماده برای تراشه های SE را ایجاد می کنند. این گروه در حال حاضر اولین اپلت خود را با StrongBox ، ابزاری برای ذخیره کلیدهای رمزنگاری ، راه اندازی کرده است.

این شرکت گفت: "ما معتقدیم که این SE بهترین راه را برای معرفی این موارد جدید استفاده از مصرف کننده در Android ارائه می دهد." در آینده نزدیک ، اتحاد بر موارد استفاده مانند کلیدهای دیجیتال اتومبیل و مجوزهای رانندگی تلفن همراه متمرکز خواهد شد. در اولین نکته ، گوگل در حال جبران اپل است. یک روز ، این فناوری می تواند مواردی مانند ePassports را فعال کند. گوگل از گذرنامه واکسن دیجیتال نامی برده است ، اما این یکی دیگر از موارد استفاده بالقوه برای فناوری است.

و گرچه تلفن ها و تبلت ها یک نقطه شروع آشکار هستند ، این فقط آغاز است. همانطور که گوگل اشاره کرد ، StrongBox در دستگاه های WearOS ، Android Auto و Android TV نیز موجود است. در همین حال ، این شرکت می گوید در حال حاضر "چندین" سازنده اندروید دارد که از Android Ready SE برای دستگاه های خود استفاده می کنند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول