YouTube جریان مستقیم خارج از تیراندازی دسته جمعی بولدر را حذف نخواهد کرد


یوتیوب ویدیوی بحث برانگیزی را که مستند تیراندازی گسترده دوشنبه در بولدر ، کلرادو است ، و در نتیجه 10 نفر کشته از بین نخواهد برد ، شرکت سه شنبه گفت. سخنگوی یوتیوب گفت: "به دنبال تیراندازی غم انگیز دیروز ، ویدئوی تماشاچی از این حادثه توسط تیم های ما شناسایی شد. در حالی که محتوای خشونت آمیز با هدف شوک یا انزجار بینندگان در YouTube مجاز نیست ، ما فیلم هایی با اخبار کافی یا متن مستند را مجاز می دانیم ،" 19659002] Vice News ، The Verge و سایر نشریات. و در حالی که فیلم هنوز درحال پخش است ، یوتیوب اخطار محتوایی را به آن اضافه کرده است.

دین شیلر ، مردی که فیلم را ضبط کرد ، بعد از ظهر دوشنبه صحنه ای را که خارج از سوپرمارکت King Scoopers در بولدر برگزار شد پخش کرد. او اندکی پس از به صدا در آمدن اولین عکس ها شروع به پخش کرد و ضبط را ادامه داد تا اینکه تلفنش سه ساعت بعد درگذشت. در اوج خود ، تقریباً 30،000 نفر همزمان برای تماشای جریان مستقیم هماهنگ شدند و تا زمان نگارش این مقاله ، بیش از 605،000 بازدید از این ویدیو داشته است.

فراتر از موضوع ، رفتار روی صفحه نمایش شیلر نیز باعث شده است کلیپ جنجالی. در قسمتهایی از فیلم ، شیلر به طور خلاصه برخی از قربانیان را نشان می دهد. وی همچنین در مورد هویت و انگیزه تیرانداز حدس زد و در مورد تاکتیک هایی که پلیس در هنگام استفاده از آنها استفاده می کرد صحبت کرد. او حتی با وجود درخواست های متعدد پلیس مبنی بر توقف ، به ضبط صحنه ادامه داد. شیلر در یک لحظه به پلیس گفت: "من یک روزنامه نگار هستم ، سرم داد نزن ، من تو را تماشا می کنم ، آنچه را که می خواهم انجام خواهم داد." در سال 2019 ، وی به دلیل فیلمبرداری در زندان بولدر کانتری و [اطراف آن] دستگیر شد.

فیلم هایی مانند شیلر که روز دوشنبه گرفته شد ، یک مشکل پیچیده برای یوتیوب و سایر سیستم عامل های ویدیویی است. پس از تیراندازی سال 2019 در کریستچرچ ، نیوزیلند ، شرکت های رسانه های اجتماعی برای حذف فیلم هایی که عامل جنایت از دوربین GoPro بارگذاری کرده بود ، تلاش کردند. جایی که این ویدئوی اخیر متفاوت است این است که توسط یک تماشاگر و شخصی که بیشتر اوقات در ساختمان نبود ، ضبط شده است. و با این وجود این ترس وجود دارد که هنوز به تیرانداز بولدر کمک کند بدنامی و تبلیغات خود را بدست آورد.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول