اپل 308.5 میلیون دلار به دلیل نقض حق ثبت اختراع DRM پرداخت کند


فن آوری محافظت از حق چاپ اپل در شرف هزینه های سنگین شرکت است. بلومبرگ می گوید دادگاه مارشال ، تگزاس به اپل دستور داده است كه 308.5 میلیون دلار به شخصی سازی ارتباطات رسانه ای به اتهام نقض حق ثبت اختراع مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) بپردازد. PMC در سال 2015 ادعا کرد که فناوری FairPlay مورد استفاده در فروشگاه App ، Apple Music و iTunes هفت حق ثبت اختراع را نقض کرده است. اپل در ابتدا ادعاهایی را در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده باطل می کرد ، اما PMC موفق شد برخی از این تصمیمات را در دادخواست تجدیدنظر لغو کند.

گوگل پرونده مشابه PMC را خنثی کرد ، اگرچه Netflix در مورد یک دادخواست در سال 2019 با یک نبرد درخشان مواجه است. یک نهاد غیرمستقیم که عمدتاً به دادخواستهای مربوط به تجارت خود متکی است – که معمولاً به عنوان ترول ثبت اختراع شناخته می شود. اپل در بیانیه ای گفت: شركت هایی مانند این "نوآوری" را خفه می كنند و مشتریان روزمره را آزار می دهند.

این غول فناوری اظهار داشت كه از نتیجه کار ناراضی است و قصد دارد از این حکم تجدید نظر کند.

بعید است این تصمیم در استفاده اپل از DRM ممکن است PMC از این مورد برای توجیه هدف قرار دادن سایر سیستم های محافظت در برابر کپی استفاده کند. گرچه این ممکن است نشان دهنده پایان یک نبرد باشد ، شما می توانید در سالهای آینده پرونده های قضایی زیادی را دنبال کنید.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول