گزارش شده است که ایسر مورد حمله 50 میلیون دلاری باج افزار قرار گرفته است


باند باج افزار REvil با توجه به Bleeping Computer ، The Record و منابع دیگر 50 میلیون دلار از سازنده رایانه ای تایوانی Acer طلب می كند و ممكن است از مایکروسافت سوited استفاده كرده باشد آسیب پذیری تبادل برای ورود به شبکه شرکت. این یکی از بزرگترین – اگر نه بزرگترین – تقاضای باج افزار تا به امروز بوده که احتمالاً به این دلیل مطرح شده است که ایسر یک شرکت عظیم است که گزارش تقریباً 3 میلیارد دلار درآمد سه ماهه چهارم سال 2020 را اعلام کرده است.

این گروه ، که سال گذشته نیز پشت حمله 6 میلیون دلاری باج افزار به Travelex بود ، اعلام کرد که در اوایل این هفته Acer را در یک پورتال وب تاریک نقض کرده است ، حتی برای اثبات آن را با چند تصویر ارسال کرده است. ظاهراً این شركت تا 28 مارك به شركت فرصت داده تا قبل از فاش كردن اطلاعات سرقت شده در وب ، هزینه خود را پرداخت كند. در گفتگویی بین REvil و نماینده ایسر که Bleeping Computer مشاهده کرد ، هکرها در صورت پرداخت این چهارشنبه گذشته ، 20 درصد تخفیف به شرکت ارائه دادند.

هنگامی که ایسر در مورد اوضاع س askedال شد ، اعتراف نمی کند که این یک حمله باج افزار بوده است ، فقط در بیانیه ای به Bleeping Computer گفت که "وضعیت غیر عادی اخیر مشاهده شده را به قانون و اطلاعات مربوطه گزارش کرده است مقامات حفاظت در چندین کشور. " این پلت فرم هوشمند سایبری اطلاعات پیشرفته انداریل اینتل بود که نقض امنیت را به آسیب پذیری مایکروسافت تبادل گره زد. اگر به یاد بیاورید ، مایکروسافت اخیراً وصله هایی را برای چهار آسیب پذیری Exchange که بازیگران بد از آن سو استفاده کرده اند ، منتشر کرد. اعتقاد بر این است که بیشترین حملات مربوط به نقص صرافی ها توسط دولت چینی انجام می شود ، اما ممکن است گروه های دیگر نیز از این مزایا استفاده کرده باشند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول