توییتر موجودی را در ترکیه ایجاد می کند تا از قانون شبکه های اجتماعی پیروی کند


توییتر بار دیگر در تلاش است تا در ترکیه در یک خط خوب قدم بگذارد. The Verge گزارش می دهد كه توئیتر شخص حقوقی در تركیه ایجاد كرده است تا مطابق با قانون اینترنت 5651 مورد بحث و گفتگوی داغ این كشور باشد ، كه به شبکه های اجتماعی بزرگتر (بیش از 1 میلیون کاربر) احتیاج دارد باید داده های ساکنان را در داخل کشور ذخیره کند. این شرکت از اختلافات احترام به قانون آگاه بود ، اما این تصمیم را توجیه کرد و نشان داد که هدفش دفاع از "گفتگوی علنی و عمومی" و در دسترس قرار دادن خدمات در هر کجا ممکن است.

Facebook ، TikTok و YouTube قبلاً راه اندازی کرده اند نهادهای موجود در کشور. آنها و توئیتر در صورت عدم تأسیس نمایندگان محلی ، هر كدام 40 میلیون لیر (تقریباً 5.1 میلیون دلار) جریمه نقدی داشته اند.

این قانون ظاهراً برای مقابله با جرایم اینترنتی و حمایت از حقوق كاربران است و شركتهایی مانند توییتر را نیز ملزم می كند كه نماینده ای که به درخواست های پایین آوردن مطالب ناقض حریم خصوصی طی 48 ساعت پاسخ می دهد شرکت هایی که از رعایت قانون امتناع می ورزند لزوماً با ممنوعیت کامل روبرو نخواهند شد ، اما آنها ممنوعیت تبلیغات ، جریمه ها و سرکوب ترافیک را در معرض خطر قرار می دهند که می تواند تجارت در ترکیه را غیرقابل اجرا کند.

با این حال ، منتقدان معتقدند که 5651 واقعاً فقط بهانه ای برای محدود کردن است آزادی بیان و حریم خصوصی در کشور. شناخته شده است که دولت ترکیه با استفاده از ممنوعیت شبکه های اجتماعی برای کنترل جریان اطلاعاتی که ممکن است رهبران سیاسی را به چالش بکشد. و مانند روسیه ، ذخیره اطلاعات کاربران می تواند جاسوسی و دستگیری مخالفان را آسان تر کند.

این امتیاز بیانگر انتخاب های دشوار توئیتر در کشورهایی مانند ترکیه است. ممکن است این شرکت نمی خواهد کاربران را در معرض سوusesاستفاده های احتمالی دولت از قدرت قرار دهد ، اما اگر این قانون را رعایت نکند ، این شرکت می تواند مجبور به خارج شدن از کشور شود و حتی سخنرانی بیشتر را ساکت کند. از این منظر ، نهاد جدید سازشی است که به منظور حفظ بیشترین بحث آنلاین – و البته بیشتر تجارت Twitter – انجام می شود.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول