آخرین رتبه بندی سرعت جهانی اینترنت منتشر شد + جایگاه ایران


۲۹ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۵۲

به‌تازگی جدیدترین رتبه بندی سرعت جهانی اینترنت منتشر شده است. ما در این مقاله توضیحاتی را در خصوص این رتبه بندی ارائه خواهیم کرد.

گزارش سرعت جهانی اینترنت در ماه گذشته میلادی مشخص می‌سازد که سرعت اینترنت ثابت ایران کاهش یافته و با سقوط سه پله‌ای همراه شده است و این درحالی است که سرعت اینترنت موبایل افزایش پیدا کرده است.

وب‌سایت Speedtest به‌تازگی جدیدترین رتبه بندی سرعت جهانی اینترنت را در فوریه ۲۰۲۱ میلادی به انتشار درآورده است. براساس این گزارش در دومین ماه سال جاری میلادی متوسط سرعت اینترنت موبایل در جهان ۴۶.۹۴ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت اینترنت ثابت جهان ۹۷.۵۲ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است.

رتبه بندی سرعت جهانی اینترنت

این درصورتی است که در ژانویه امسال متوسط سرعت اینترنت موبایل در دنیا ۴۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه و متوسط جهانی سرعت اینترنت ثابت ۹۶.۹۸ مگابیت بر ثانیه بوده است. به معنای دیگر متوسط سرعت جهانی اینترنت موبایل و ثابت در ماه فوریه نسبت به ماه گذشته با کمی رشد همراه شده است.

سقوط سه پله‌ای اینترنت ثابت ایران

طبق گزارش مذکور متوسط سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۷ مگابیت برثانبه بوده است و با یک پله صعود در رده ۸۴ جهان قرار گرفته است.

رتبه بندی سرعت جهانی اینترنت

از طرف دیگر سرعت اینترنت ثابت ایران ۱۹.۵۵مگابیت بر ثانیه اعلام شده است؛ اما ایران در این رتبه بندی سه پله سقوط کرده و در رده ۱۳۴ جهان قرار گرفته است.

سقوط یک پله‌ای سرعت اینترنت موبایل کره جنوبی

در دومین ماه سال ۲۰۲۱، امارات متحده عربی با سرعت اینترنت موبایل ۱۷۷.۱۶ مگابیت برثانیه، همانند ماه قبل در رتبه اول قرار گرفته است، رتبه دوم با سرعت ۱۷۱.۱۵ مگابیت برثانیه متعلق به قطر است و کره جنوبی با سرعت ۱۶۶.۴۱ مگابیت برثانیه در رتبه سوم قرار گرفته است.

براساس اطلاعات ذکر شده در این فهرست، قطر یک پله صعود و کره جنوبی یک پله سقوط کرده است. رتبه‌های چهارم، پنجم و ششم فهرست رتیه بندی سرعت جهانی اینترنت همانند ماه گذشته به ترتیب به چین با سرعت (۱۴۸.۶۲ مگابیت برثانیه)، عربستان سعودی با سرعت (۱۱۹.۰۶ مگابیت برثانیه) و نروژ با سرعت (۱۱۷.۰۱ مگابیت برثانیه) تعلق دارد.

استرالیا و هلند نیز به ترتیب با سرعت‌های اینترنت موبایل ۱۱۰.۳۴ و ۱۰۶و۳۴  مگابیت برثانیه قرار دارند. جایگاه هر دو کشور در مقایسه با ماه گذشته یک پله صعود کرده است.

کویت نیز با سرعت ۱۰۴.۰۸ مگابیت برثانیه در رتبه نهم قرار دارد. لازم به‌ذکر است که جایگاه این کشور در رده بندی فوریه ۲۰۲۱ نسبت به ژانویه ۲ پله سقوط کره است.

رده دهم نیز با سرعت ۹۷.۷۲ مگابیت برثانیه به کشور بلغارستان تعلق دارد، این کشور در مقایسه با ماه قبل ۳ پله صعود کرده است.

رشد سه پله‌ای سرعت اینترنت مجارستان، اسپانیا و لیختن اشتاین

سنگاپور با سرعت ۲۳۸.۵۹ مگابیت برثانیه در رتبه اول و هنگ کنگ با سرعت ۲۳۱.۷۰ مگابیت برثانیه در رتبه دوم این فهرست قرار دارد.

رتبه سوم هم با سرعت ۲۱۷.۷۰ مگابیت برثانیه به تایلند تعلق دارد، این درحالی است که این کشور در ماه گذشته در رتبه چهارم قرار داشت.

رومانی نیز که در ماه ژانویه در رده سوم قرار داشت در ماه فوریه با یک پله سقوط مواجه شد، سرعت اینترنت این کشور ۲۰۵.۸۹ مگابیت برثانیه اعلام شده است.

رده پنجم فهرست رتبه بندی سرعت جهانی اینترنت همانند ماه ژانویه به دانمارک تعلق دارد، سرعت اینترنت این کشور ۱۹۷.۲۷ مگابیت برثانیه اعلام شده است.

در رده ششم این جدول اسپانیا با سرعت اینترنت ۱۸۹.۵۰ مگابیت برثانیه قرار دارد، در رده هفتم نیز مجارستان با سرعت اینترنت ۱۸۷.۵۲ مگابیت برثانیه قرار دارد و در رده هشتم نیز لیختن اشتاین با سرعت ۱۸۶.۴۶ مگابیت برثانیه قرار دارد. لازم به‌ذکر است که این سه کشور در مقایسه با ماه گذشته ۳ پله صعود کرده‌اند.

رده دهم نیز با سرعت اینترنت ۱۸۵.۴۸ مگابیت برثانیه به کشور موناکو تعلق دارد، جایگاه این کشور در مقایسه با ماه گذشته دوپله سقوط کرده است. سرعت اینترنت ثابت فرانسه در ماه جاری به ۱۸۴.۷۷ مگابیت برثانیه رسید و این کشور در رده دهم قرار گرفت، جایگاه این کشور در رده یندی با ۴ پله سقوط همراه شده است.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول