ضبط پشتکار نشان می دهد رانندگی در مریخ چگونه به نظر می رسد


ظاهراً ، مریخ نورد Perseverance هنگام رانندگی در زمین مریخ کاملاً راکت ایجاد می کند. ناسا در تاریخ 7 مارس ضبط صوتی 90 مایل حرکت مریخ نورد در دهانه Jezero را منتشر کرده است که توسط میکروفون ورود ، نزول و فرود (EDL) آن ضبط شده است. چرخیدن چرخ های مریخ نورد روی سطح سیاره سرخ هنگام حرکت همراه با انفجارها و شکاف های ایجاد شده توسط سیستم تحرک آن را خواهید شنید. همانطور که وندی ورما ، مهندس ارشد و راننده مریخ نورد در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا گفت: "بسیاری از مردم ، وقتی تصاویر را می بینند ، از فلز بودن چرخ ها استقبال نمی کنند. هنگامی که با این چرخ ها بر روی سنگ رانندگی می کنید ، در واقع بسیار پر سر و صدا است. "

آنقدر سر و صدا است که دیو گرول ، مهندس اصلی سیستم EDL ، گفت اگر اینها را بشنود جلو می رود و صدا می زند. هنگام رانندگی با اتومبیل وی به صدا در می آید. ضبط 16 دقیقه ای اصلی و فیلتر نشده حاوی یک صدای خراشیده شدید همراه با صدای راننده مریخ نورد است. در حالی که تیم مهندسی Perseverance هنوز در حال کشف محل خراشیده شدن با فشار بالا هستند ، صداها می توانستند توسط سیستم تحرک تولید شوند یا می توانند از تداخل الکترومغناطیسی یکی از جعبه های الکترونیکی مریخ نورد بیرون بیایند.

با این اوصاف ، ناسا 90 ثانیه نیز آزاد کرده است. نسخه صوتی که برخی از نویزها را فیلتر می کند:

مریخ نورد Perseverance اولین صداهای ضبط شده در مریخ را به ما داده است. گذشته از این صدای رانندگی ، میکروفون دیگری که بخشی از ساز SuperCam آن است نیز ضبط شده بادهای مریخ و صدای لیزر سنگی ساز ورما گفت: "تغییرات بین زمین و مریخ – ما از نظر بصری چنین احساسی داریم." "اما صدا یک بعد کاملا متفاوت است: برای دیدن تفاوت های زمین و مریخ و تجربه آن محیط از نزدیک تر."منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول