موافقت اتحادیه اروپا با استفاده اضطراری از واکسن جانسون اند جانسون


۲۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۳:۴۷

طبق تازه‌ترین گزارشات، اتحادیه اروپا به‌تازگی استفاده اضطراری از واکسن جانسون اند جانسون – Johnson & Johnson را مورد تأیید قرار داده است.

براساس جدید‌ترین گزارش اتحادیه اروپا موافقت خود را با استفاده اضطراری از واکسن جانسون اند جانسون اعلام کرده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) نزدیک به دو هفته پیش با استفاده اضطراری از واکسن تک دوز کرونای شرکت جانسون اند جانسون موافقت کرد و اکنون این واکسن مورد تأیید اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

انتظار می‌رود که این واکسن به شکل گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا می‌توان آن را در دمای طبیعی یخچال حمل و ذخیره کرد و به همین دلیل توزیع آن نسبت به واکسن‌های فایزر و مدرنا ساده‌تر است و باید به شکل منجمد حمل شود.

واکسن جانسون اند جانسون

UKRAINE – 2020/11/24: In this photo illustration a medical syringe and a vial with fake coronavirus vaccine seen in front of the Johnson & Johnson logo. (Photo Illustration by Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

چهار واکسن مورد تأیید اتحادیه اروپا

این واکسن بعد از واکسن فایزر، آسترازنکا و مدرنا به عنوان چهارمین واکسن کرونا مورد تأیید اتحادیه اروپا شناخته می‌شود؛ اما احتمال دارد که این شرکت به علت عدم توانایی در تهیه مواد اولیه واکسن از انجام تعهدات خود در زمینه تأمین واکسن باز بماند.

طبق آخرین گزارشات رویترز شرکت Johnson and Johnson اکنون اعلام کرده است که تلاش می‌کند تا ۵۵ میلیون دوز واکسن وعده داده شده را تا پایان ماه ژوئن به تولید برساند. این شرکت در بیانیه خود آورده است که هنوز متعهد است تا۲۰۰ میلیون وعده داده شده در سال را تأمین کند.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول