جیپ واگنیر 2022 معرفی شد؛ بازگشت باشکوه خودرو افسانه‌ای Jeep


۲۴ اسفند ۹۹ ساعت ۱۹:۲۵

جیپ واگنیر ۲۰۲۲ معرفی شد. جیپ به صورت رسمی از مدل‌های واگنیر و گرند واگنیر در سگمنت شاسی بلندهای فول‌سایز پرده برداشت. در ادامه با مشخصات این خودروها آشنا می‌شویم.

شرکت جیپ سال گذشته با معرفی کانسپتی از واگنیر اعلام کرد نسخه تولیدی این خودرو افسانه‌ای به‌زودی آماده خواهد شد و اکنون نیز به صورت رسمی شاهد معرفی از جیپ واگنیر ۲۰۲۲ هستیم. این خورد در مدل‌های واگنیر و گرند واگنیر معرفی شده و اکنون در ردیف شاسی بلندهای فول‌سایز قرار می‌گیرد. شرکت جیپ هر دو مدل را در ۳ تیپ مختلف شامل سری I، سری II و سری III روانه بازار خواهد کرد که این تیپ‌ها از تودوزی چرمی استاندارد، تا ۸ صندلی، بیشترین فضای بار در این کلاس و تعدادی زیادی تکنولوژی‌های کمک‌راننده بهره می‌برند.

مشخصات جیپ واگنیر ۲۰۲۲

جیپ واگنیر 2022

نسخه تولیدی جیپ واگنیر ۲۰۲۲ و گرند واگنیر از لحاظ ظاهری مشابه مدل کانسپت خود طراحی شده‌اند و در این خودروها شاهد همان استایل عمودی با جلوپنجره ۸ قسمتی، در پشتی عمودی و پنجره‌های جانبی بزرگ هستیم. طراحان برای هر دو مدل از یک زه کرومی استفاده کرده‌اند که از ستون A شروع می‌شود و با پیش‌روی به سمت بالا و دور زدن سقف خودرو مجددا به انتهای سمت دیگر ستون A می‌رسد. مدل گرند واگنیر از تریم‌های کرومی U شکل در اطراف پنجره‌های جانبی نیز بهره می‌برد. همچین شرکت جیپ برای متفاوت کردن این دو مدل از نوشته WAGONEER روی کاپوت واگنیر و نوشته GRAND WAGONEER در بالای جلوپنجره گرند واگنیر استفاده کرده است. همچنین نام این دو خودروها در پایین درهای جلو آنها نیز به چشم می‌خورد.

جیپ واگنیر 2022

طراحان در کابین جیپ واگنیر ۲۰۲۲ از یک غربیلک فرمان دو پره و دریچه‌های تهویه افقی استفاده کرده‌اند که به نوعی ادای احترام به واگنیر اولیه محسوب می‌شود. به طور کلی کابین این شاسی بلند بسیار مدرن است؛ در این بخش یک صفحه آمپر دیجیتالی به صورت استاندارد ارائه شده است که ابعاد آن در مدل واگنیر ۱۰.۳ اینچ و در مدل گرند واگنیر ۱۲.۳ اینچ است. یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی لمسی سیستم اطلاعات سرگرمی Uconnect 5 نیز به صورت استاندارد در میانه داشبورد واگنیر قرار گرفته است که یکی از آسان‌ترین سیستم‌های موجود در بازار محسوب می‌شود. همچنین مشتریان می‌توانند یک صفحه‌نمایش ۱۰.۳ اینچی نیز برای کنترل سیستم تهویه و سایر ویژگی‌های رفاهی سفارش دهند که در پایین کنسول میانی نصب خواهد شد.

جیپ واگنیر 2022

گرند واگنیر نیز ضمن مجهز بودن به صفحه‌آمپر بزرگ‌تر ۱۲.۳ اینچی از نمایشگر اطلاعاتی سرگرمی بزرگ‌تر ۱۲ اینچی بهره می‌برد. همچنین در سمت راست داشبورد نیز برای سرنشین جلو یک نمایشگر ۱۰.۳ اینچی ارائه شده است که چند قابلیت کمک‌راننده را ارائه خواهد داد. به کمک این نمایشگر، راننده روی جاده تمرکز خواهد داشت و سرنشین جلو به جای راننده می‌توانند مواردی چون انتخاب مقصد ناوبری، انتخاب نوع موسیقی و سایر تنظیمات خودرو را انجام دهد. این نمایشگر همچنین به گوشی هوشمند سرنشین جلو متصل می‌شود و با آن می‌تواند مواردی چون پاسخ دادن به ایمیل‌ها، پخش فیلم، بازی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی را انجام داد.

جیپ واگنیر 2022

مدل گرند واگنیر به شکل استاندارد از صندلی‌های دو ردیف اول خلبانی بهره می‌برد و یک کنسول مرکزی ثابت از ردیف جلو تا ردیف دوم نیز برای این مدل در نظر گرفته است. البته امکان سفارش صندلی‌های نیمکتی برای خانواده‌هایی که تعداد آنها زیاد است نیز وجود دارد که به واسطه آن ظرفیت سرنشین خودرو به حداکثر ۸ نفر افزایش پیدا می‌کند. در طرف دیگر جیپ واگنیر ۲۰۲۲ به صورت استاندارد از صندلی‌های ردیف دوم از نوع نیمکتی بهره می‌برد و مشتریان می‌توانند برای آن صندلی‌های خلبانی را نیز سفارش دهند. در گرند واگنیر سرنشینان ردیف دوم برای سرگرمی از دو نمایشگر ۱۰.۱ اینچی بهره می‌برند. همچنین برای مدل‌هایی که ردیف دوم آنها صندلی‌های خلبانی است، یک نمایشگر رفاهی ۱۰.۳ اینچی نیز در کنسول مرکزی عقب تعبیه شده است.

جیپ واگنیر 2022

جیپ واگنیر ۲۰۲۲ در تمام تیپ‌ها به همراه تیپ I گرند واگنیر به شکل استاندارد از تودوزی چرمی ناپا بهره می‌برند، اما تیپ‌های سری II و سری II گرند واگنیر به چرم لوکس‌تر پالرمو مجهز شده‌اند. وجود تزئینات چوبی و آلومینیومی واقعی در گرند واگنیر باعث شده است تا این خودرو در این سگمنت بتواند با رقبای قدرتمند خود به رقابت بپردازد. همچنین کابین گرند واگنیر از نورپردازی قابل تنظیم بهره می‌برد که در شب فضای زیبایی را به وجود خواهد آورد.

جیپ واگنیر 2022

جیپ واگنیر ۲۰۲۲ و مدل گرند این خودرو دارای ۵.۴۳۵ میلی‌متر طول، ۲.۱۲۳ میلی‌متر عرض، ۱۹۲۰ میلی‌متر ارتفاع بوده و فاصله محوری آنها نیز ۳.۱۲۴ میلی‌متر است. چنین ابعادی حاکی از آن است جیپ واگنیر ۲۰۲۲ و مدل گرند آن نسبت به شورلت تاهو و کادیلاک اسکالید از ۵۳ میلی‌متر فاصله محوری و ۸۴ میلی‌متر طول بیشتری بهره می‌برند. همچنین اگر هر سه ردیف صندلی‌های خانواده جیپ واگنیر به شکل کامل باز باشد، فضای بار ۷۷۵ لیتر در اختیار مالکان قرار خواهد داشت. صندلی‌های خانواده جیپ واگنیر برای بزرگسالان دارای فضای مناسبی هستند. طبق اعلام شرکت جیپ، این صندلی‌ها فضای سر حدود ۹۹۰ میلی‌متر و فضای پا حدود ۹۳۰ میلی‌متر را ارائه می‌دهند.

جیپ واگنیر 2022

جیپ واگنیر ۲۰۲۲ از یک موتور ۵.۸ لیتری V8 با تکنولوژی هیبریدی خفیف بهره می‌برد که قادر است قدتی برابر با ۳۹۲ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن‌متر را ارائه دهد. این پیشرانه از یک گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک برای انتقال قدرت به چرخ‌های عقب بهره می‌برد، اما مشتریان می‌توانند برای این خودرو سه نوع سامانه چهارچرخ محرک را سفارش دهند. این سیستم‌ها شامل Quadra-Trac تمام‌وقت، Quadra-Trac I با گیربکس کمکی دو سرعته و سیستم Quadra-Trac II با گیربکس کمکی دو سرعته و یک دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی است.

جیپ واگنیر 2022

برای گرند واگنیر یک موتور قدرتمندتر ۶.۴ لیتری V8 در نظر گرفته شده است که می‌تواند قدرتی برابر با ۴۷۰ اسب بخار و گشتاور ۶۱۷ نیوتن‌متر را تولید کند. این پیشرانه به شکل استاندارد از گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک و سامانه چهارچرخ محرک Quadra-Trac II بهره می‌برد.

جیپ واگنیر 2022

خانواده جیپ واگنیر یکی از نخستین محصولات استلانتیس محسوب می‌شوند که از دستیار فعال رانندگی بهره می‌برد. این سیستم امکان رانندگی خودکار بدون نیاز به دخالت دست را ارائه خواهد داد و شامل تکنولوژی‌هایی چون حفظ حرکت خودرو در بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی، پایش نقاط کور و هشدار برخورد جلو است. هرچند این سیستم با تاخیر برای این خودروها ارائه می‌شود، اما قرار است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ برای رقابت با سیستم عالی سوپر کروز کادیلاک برای واگنیر سری III و گرند واگنیر عرضه شود.

جیپ واگنیر 2022

مشتریان می‌توانند جیپ واگنیر ۲۰۲۲ و مدل گرند این خودرو را از هم‌اکنون پیش‌خرید کنند، اما نخستین سری از این خودروها در تابستان ۲۰۲۱ به دست مشتریان می‌رسد. قیمت پایه واگنیر ۵۷ هزار و ۹۹۵ دلار اعلام شده که با توجه به قابلیت‌های چنین قیمتی مناسب است. قیمت مدل پایه گرند واگنیر نیز ۸۶ هزار و ۹۹۵ دلار در نظر گرفته شده است.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول