نخستین گوشی منعطف شیائومی از لولای مشابه با گلکسی زد فولد 2 استفاده می‌کند


۲۳ اسفند ۹۹ ساعت ۱۴:۱۶

چند هفته قبل با صدور تاییدیه TENAA، نخستین گوشی منعطف شیائومی یک گام دیگر به رونمایی نزدیک شد. حالا اطلاعات تازه‌ای از آن بیرون آمده است.

در ماه‌های اخیر، گزارش‌هایی از در راه بودن نخستین گوشی منعطف شیائومی انتشار یافت. حتی تصاویری به بیرون درز کردن که آن را در دنیای واقعی با MIUI 12 نشان می‌دادند. در تازه‌ترین افشاگری، ساختار داخلی دستگاه مشابه گلکسی زد فولد ۲ توصیف شده است.

نخستین گوشی منعطف شیائومی

ساختار گوشی های منعطف باید به گونه‌ای باشد که تاشدن‌های پیاپی را تاب بیاورد و لولا نقشی حیاتی در این امر دارد. اگر به یاد داشته باشید، نقص در طراحی لولا برای مدل اورجینال سامسونگ گلکسی فولد مشکل‌ساز شده بود. از طرفی، لولای معیوب باعث ورود غبار و اجسام خارجی به درون دستگاه هم می‌شود.

لولا

دیگر موضوع مهم در طراحی گوشی های منعطف، مکانیسم تاشدن آن‌هاست؛ اینکه رو به داخل تا می‌شوند یا رو به خارج!

ظاهرا نخستین گوشی منعطف شیائومی هم رو به داخل تا می‌خورد. با این نوع طراحی، صفحه نمایش منعطف در هنگام عدم استفاده و بسته بودن دستگاه، بهتر محافظت می‌شود.

نخستین گوشی منعطف شیائومی

بر اساس گزارش‌های موجود، گوشی انعطاف پذیر شیائومی از یک پنل OLED ساخت سامسونگ با سایز ۸.۰۳ اینچ برخوردار است. البته یک نمایشگر ثانویه ۶.۳۸ اینچی هم در پشت خواهد داشت.

اما چیز دیگری که این دستگاه را در کانون توجه قرار می‌دهد، قیمت آن است. شیائومی همواره محصولات خود را با قیمت رقابتی عرضه می‌کند و شاید این به ارزان‌تر موبایل منعطف بازار تبدیل شود.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول