چگونه Mac خود را تمیز و مرتب کنیم


اگر شما Mac دارید ، احتمال زیادی وجود دارد که برای خرید آن هزینه زیادی کرده باشید. اگر دلیل دیگری غیر از این نیست ، باید از کامپیوتر خود مراقبت کنید. نه تنها در طول زندگی بهتر عمل خواهد کرد ، بلکه اگر تصمیم به جدا شدن از آن داشته باشید همچنین می توانید آن را به قیمت بیشتری بفروشید. در این چگونگی ، ما نکاتی را در مورد نحوه مراقبت از Mac خود به شما ارائه خواهیم داد. پرداختن به موضوع تعمیر و نگهداری رایانه از هر زاویه ای غیرممکن است ، بنابراین به این راهنما بیشتر به عنوان معرفی برخی از ویژگیهای سازمانی و برنامه هایی که ممکن است در مورد آنها شناختی نداشته باشید ، فکر کنید. در حالی که محصولات زیادی می توانید خریداری کنید که به طور خاص برای کمک به شما در تمیز کردن رایانه ساخته شده اند ، من ساده ترین روش را یافتم که بهترین نتیجه را دارد – و آن روشی است که اپل توصیه می کند برای شروع ، شما فقط مقداری آب در بطری اسپری و یک پارچه میکروفیبر تمیز نیاز دارید. می توانید از آب معمولی یا مقطر استفاده کنید. مزیت مورد دوم این است که به احتمال زیاد کمتر باقی مانده ای روی Mac شما ، به ویژه در صفحه نمایش ، باقی می گذارد. می توانید آب مقطر را در یک فروشگاه مواد غذایی خریداری کنید یا آن را با استفاده از وسایل آشپزی ساده خود درست کنید. در هر صورت ، مقرون به صرفه تر از محلول های تمیز کننده اختصاصی و همه کاره تر است. اگر قبلاً پارچه های میکروفیبر ندارید ، آمازون بسته 24 تایی مقرون به صرفه می فروشد و می توانید حدود 15 دلار تهیه کنید.

دو محصول دیگری که پیدا کردم و باعث سهولت کار می شوند ، هستند پاک کننده صفحه نمایش Whoosh و یک Giottos Rocket Blower . در مورد مورد دوم نمی توانم به اندازه کافی خوب بگویم. این شما را از خرید قوطی های گران قیمت و هدر رفته هوای فشرده نجات می دهد. سرانجام ، اگر می خواهید کامپیوتر خود را ضد عفونی کنید ، اخیراً اپل گفت استفاده از الکل ایزوپروپیل و دستمال مرطوب کلوروکس بی خطر است.

در مورد فرآیند تمیز کردن مک خود ، مهمترین نکته برای یادآوری این است که شروع کنید با یک پارچه تمیز (این بخشی از دلیل توصیه ما به خرید عمده آنهاست). از این طریق در وقت و ناامیدی خود صرفه جویی خواهید کرد. با خاموش کردن رایانه و بیرون کشیدن رایانه از آن شروع کنید. اگر بیرون رفته و Rocket Blower خریده اید ، اکنون از آن برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید. در غیر اینصورت ، یک پارچه میکروفیبر خشک برداشته و رایانه خود را مرور کنید. به خصوص در مورد داشتن Mac با صفحه کلید پروانه ، مراقبت ویژه ای از کلیدها داشته باشید.

در این مرحله ، می توانید کامپیوتر خود را با یک دستمال ضد عفونی پاک کنید. در غیر این صورت ، یک طرف پارچه تمیز کردن خود را با آب یا Whoosh مرطوب کنید. هرگز مایعات را مستقیماً روی رایانه خود اسپری نکنید. شما از این طریق کنترل بیشتری خواهید داشت و از ورود هرگونه رطوبت به داخل دستگاه مک خودداری خواهید کرد. من همیشه اولین بار صفحه نمایش را تمیز می کنم زیرا آخرین کاری که می خواهم انجام دهم این است که با انتقال آلودگی از قسمت دیگری از کامپیوتر به صفحه نمایش ، کار بیشتری برای خودم ایجاد می کنم. آخرین مرحله این است که کامپیوتر خود را با سمت خشک پارچه شستشو دهید و صیقل دهید. خودشه. Mac شما باید دوباره تمیز به نظر برسد.

نحوه سازماندهی هارد دیسک خود

Igor Bonifacic / Engadget

یکی از سخت ترین قسمت های تمیز کردن هارد Mac شما این است که بدانید از کجا شروع کنید. از این گذشته ، اکثر ما در رایانه های خود برنامه هایی داریم که حتی در وهله اول نصب آنها را به خاطر نمی آوریم. خوشبختانه ، macOS ابزاری را در اختیار شما قرار می دهد تا در این مورد دقیق به شما کمک کند.

به بخش "Storage" از منوی "About This Mac" بروید و گزینه "Manage Manage" را کلیک کنید. در اینجا ابزاری پیدا خواهید کرد که پرونده های شما را به دسته های وسیع طبقه بندی می کند و توصیه هایی در مورد نحوه آزاد سازی فضای درایو سخت شما ارائه می دهد. برای پیمایش سریع در هارد دیسک خود می توانید از آن ها در ترکیب با دکمه مفید "نمایش در یاب" در پایین رابط استفاده کنید. نیازی به جستجوی دستی پرونده ها نیست.

 AppCleaner

Igor Bonifacic / Engadget

بخش اختصاص داده شده به برنامه ها از آنجا که می توانید آخرین باری که از برنامه استفاده کرده اید را ببینید و همچنین اگر دیگر پشتیبانی نمی شود بسیار مفید است. توسط سیستم عامل یا اگر به لطف نسخه جدیدتری منسوخ شده باشد.

نیازی نیست که به شما بگویم برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف نصب کنید ، اما آنچه ممکن است بدانید این نیست که روش بهتری برای پاک کردن وجود دارد آنها را به سادگی به سطل آشغال بکشید. یک برنامه رایگان به نام AppCleaner به شما کمک می کند هر پرونده یا پوشه ای را که پشت سر می گذارید رد کنید ، اگر فقط بخواهید یک برنامه را حذف کنید.

پس از حذف برنامه هایی که نیازی به آن ندارید ، به بخش اسناد این نام در اینجا تا حدودی گمراه کننده است زیرا موارد دیگری غیر از فایلهای متنی و صفحات گسترده Excel را پیدا خواهید کرد. در این حالت ، اسناد به نظر می رسد که جذاب ترین ابزار برای انواع پرونده ها باشد ، از جمله پرونده هایی که فضای زیادی را اشغال می کنند و DMG هایی را که ممکن است فراموش کنید پیاده کنید. بخشهای دیگر در نوار کناری کاملاً قابل توضیح است. تنها مورد دیگری که ذکر می کنم این است که اگر مدتی از iPhone استفاده کرده اید ، احتمال اینکه نسخه پشتیبان تهیه iOS قدیمی را در رایانه خود ذخیره کرده باشید وجود دارد.

 CleanMyMac X

Igor Bonifacic / Engadget

تا این مرحله ، هارد دیسک شما باید از نظر ظاهری کاملاً خوب باشد. اگر می خواهید چند مرحله دیگر برای تمیز کردن آن بردارید ، برنامه های اختصاصی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند. من یکی به نام CleanMyMac X را دوست دارم. با 51 دلار در سال ، از طرف گران قیمت است ، اما در وقت و دردسر صرفه جویی در انجام هر کاری که در بالا ذکر کردم (و سپس برخی از آنها) به تنهایی صرفه جویی خواهد کرد این همچنین به عنوان یک ابزار حذف بدافزار دو برابر می شود.

نکات و نکاتی برای نگه داشتن یک دسکتاپ و Finder زیبا

 متصدی بار

Igor Bonifacic

شروع با نوار منو. ممکن است از نظر فنی بخشی از دسک تاپ نباشد ، اما یک وسیله مرتب می تواند کمک زیادی به این کند که هر چیز دیگری کمتر به هم ریخته به نظر برسد. توصیه من در اینجا این است که یک برنامه 15 دلاری به نام متصدی بار بارگیری کنید. در نگاه اول ، این یک برنامه ساده است که به شما امکان می دهد موارد نوار منوی ناخواسته را در پشت نماد سه نقطه پنهان کنید. با این حال ، نقطه قوت Bartender این است که گزینه های سفارشی سازی زیادی پیدا می کنید. به عنوان مثال ، می توانید ماشه ای تنظیم کنید که در صورت عدم اتصال رایانه به پریز برق ، نماد وضعیت باتری به طور خودکار از حالت مخفی خارج شود.

هنگامی که ما در موضوع نوار منو هستیم ، یک ثانیه به فهرست تنظیمات سیستم Mac خود را باز کرده و به بخش "کاربران و گروهها" بروید. اکنون بر روی برگه "ورود موارد" در بالای رابط کلیک کنید و نگاهی به تمام برنامه هایی که هنگام راه اندازی سیستم خود راه اندازی می شوند ، بیندازید. می توانید سیستم خود را با تقسیم این لیست فقط به برنامه هایی که بیشتر از همه استفاده می کنید سرعت بخشید.

وقتی صحبت از خود دسک تاپ می شود ، بهترین توصیه کمتر این است که بیشتر باشد. هیچ چیزی بیش از یک دسک تاپ شلوغ ، رایانه شما را به نظم آشفته و نامرتب درمی آورد. پوشه ها و پشته ها می توانند کمک کنند ، اما ، برای بیشتر افراد ، من گمان می کنم بخشی از مشکل این است که آنها از دسک تاپ خود به عنوان راهی برای یافتن سریع و آسان پرونده هایی که برای آنها مهم است استفاده می کنند.

 برچسب گذاری macOS [19659026] Igor Bonifacic / Engadget </p>
</figure>
<p> اگر تاکنون برای پیدا کردن یک فایل یا پوشه خاص در رایانه خود تلاش نکرده اید ، به جای آن از قابلیت برچسب گذاری Mac خود استفاده کنید. با باز کردن منوی تنظیمات Finder <strong> </strong> ("دستور" + "،") شروع کرده و روی برگه "برچسب ها" کلیک کنید. می توانید از موارد پیش فرض ارائه شده توسط macOS استفاده کنید یا خودتان بسازید. در هر صورت ، مواردی را که فکر می کنید بیشتر از همه استفاده می کنید به قسمتهای مورد علاقه در پایین پنجره تنظیمات بکشید. این کار باعث می شود تا وقتی می خواهید از آنها استفاده کنید به راحتی در دسترس باشند. برای افزودن برچسب به یک پرونده یا پوشه ، در حالی که کلید ctrl را نگه داشته اید روی آن کلیک کنید و از منوی کشویی یکی را که می خواهید انتخاب کنید. همچنین می توانید یک فایل را هنگام کار روی برنامه ، برچسب گذاری کنید. بخاطر داشته باشید که می توانید چندین برچسب را روی یک فایل یا پوشه اعمال کنید. </p>
<p> آنچه باعث برچسب ها در macOS بسیار مفید است این است که می توانند در نوار کناری Finder ظاهر شوند و به راحتی قابل جستجو هستند یا مستقیماً از طریق Finder یا با استفاده از Siri. تا زمانی که سیستمی برای سازماندهی پرونده های خود داشته باشید ، حتی یک سیستم ساده ، پیگیری آنها را راحت تر خواهید کرد. به عنوان یک مثال ، من دوست دارم برچسب Engadget را برای هر پرونده مربوط به کار خود اعمال کنم. اگر یک موضوع مهم باشد و بخواهم به سرعت آن را پیدا کنم ، یک برچسب "مهم" اضافه خواهم کرد. </p>
<h2 id= نحوه سازماندهی ویندوز و برگه های خود
 آهنربا

ایگور بونیفاچیچ / Engadget

آخرین برنامه من وجود دارد مایلم در پایان این مقاله پیشنهاد کنم. اگر هم از macOS و هم از ویندوز 10 استفاده کرده باشید ، می دانید که سیستم عامل اپل با بهترین ابزارهای مدیریت پنجره ارائه نمی شود. می توانید روی نماد تمام صفحه کلیک کرده و نگه دارید تا یک پنجره در سمت چپ یا راست صفحه شما کاشی شود ، اما این در مورد آن است و این ویژگی همیشه دقت کمتری نسبت به نسخه Windows دارد.

پیشنهاد من این است که برنامه ای را بارگیری کنید که ویژگی ویندوز 10 را تکرار می کند. شما چندین گزینه رقابتی دارید که کم و بیش عملکرد یکسانی را ارائه می دهند. Go-to من یک برنامه 5 دلاری به نام Magnet است. اگر یک گزینه رایگان می خواهید ، Rectangle را بررسی کنید. گزینه دیگر BetterSnapTool است که عملکرد بیشتری نسبت به مگنت دارد اما از تمیز بودن رابط کاربری برخوردار نیست. هر سه برنامه راه های بسیار بیشتری برای پیکربندی ویندوز به شما می دهد تا آنچه از طریق ابزار داخلی در macOS به دست می آورید. آنها همچنین با پشتیبانی از میانبر ارائه می شوند ، به این معنی که شما می توانید به سرعت پنجره های خود را تنظیم کرده و به کار خود بپردازید.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول