هکرهای روسی و چینی ممکن است داده های واکسن اروپایی را به سرقت برده باشند


تلاش هکرهای مورد حمایت دولت برای سرقت اطلاعات واکسن COVID-19 ممکن است دورتر از آن باشد که شما فکر می کنید. طبق تا رویترز ، منابع روزنامه هلندی De Volkskrant ادعا می كنند (اشتراك لازم است) كه روسیه و چین هر دو حملات سایبری علیه آژانس داروهای اروپا را در ماه دسامبر آغاز كردند ، گرفتن اسناد برای واکسن ها و روش های درمانی در این فرآیند. به گفته راهنمایان ، متجاوزان روسی بیش از یک ماه دسترسی داشتند و به مقصد و اندازه خرید واکسن Pfizer / BioNTech علاقمند بودند. در حالی که روسیه بعداً در همان سال دنبال شد.

EMA در ماه دسامبر یک تخلف را فاش کرد ، اما نام این متهمان را نبرد یا انگیزه های خاصی را ارائه نکرد. آژانس بار دیگر تأکید کرد که تحقیقات جنایی "در حال انجام است" ، اما از اظهار نظر در مورد افرادی که در این هک ها دست داشته اند خودداری کرد. روسیه و چین در طول تاریخ صرف نظر از شواهد ، هرگونه حمله هکری را انکار کرده اند.

تعجب آور نیست اگر روسیه و چین در این ماجرا دخیل باشند. شناخته شده است که علاوه بر سابقه دیرینه هک شده توسط دولت ، هر دو شهرستان از واکسنهای SARS-CoV-2 خود (به ترتیب Sputnik-V و SinoVac) به عنوان اشکال نفوذ اقتصادی و سیاسی استفاده می کنند. گرچه انگیزه های دقیق آنها روشن نیست ، آنها ممکن است از داده های EMA برای هدف قرار دادن کشورهای ناامید برای تهیه اضافی واکسن استفاده کنند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول