آلفابت در حال توسعه گجتی محرمانه برای ایجاد شنوایی فوق انسانی است


آلفابت چندین بخش مختلف برای تحقیق و توسعه دارد. یکی از بخش‌های این کمپانی که پروژه‌های بلندپروازانه را پیش می‌برد، ایکس نام دارد. این بخش در حال کار روی پروژه‌ای محرمانه برای توسعه نوعی گجت‌ پوشیدنی با نام رمز «ولورین» (Wolverine) است که شنوایی افراد را به شکل قابل توجهی تقویت می‌کند.

آلفابت طی سالیان گذشته پروژه‌های بسیار هیجان‌انگیزی مانند دوربین‌های ردیابی ماهیان را در برنامه‌های خود داشته است. اکنون این شرکت در حال ساخت دستگاهی است که انسان‌ها به وسیله آن به شنوایی فوق انسانی دست پیدا خواهند کرد. این پروژه که با نام رمز «ولورین» شناخته می‌شود در حال حاضر مشغول بررسی ایده آینده‌نگرانه شنیدن از طریق سخت‌افزارهای دارای سنسور است. تیم توسعه دهنده‌ این محصول در حال پیدا کردن راهی برای جدا سازی صدای افراد داخل یک اتاق و تمرکز روی صدای یک نفر در محیط‌های شلوغ است.

کار روی این پروژه از سال ۲۰۱۸ شروع شد و از طریق یک دستگاه داخل گوشی که سنسور‌ها و میکروفون‌های زیادی دارد انجام می‌شود. پیش از این هم چندین بار روی دستگاه‌های مشابه با این پروژه کار شده است اما به گفته این شرکت نسخه‌ جدید این محصول بسیار کوچکتر است. همچنین افراد مختلفی از شرکت‌های فناوری مربوط به شنوایی از جمله Starkey Hearing Technologies و Eargo برای تولید این محصول با آلفابت همکاری دارند.

برخی منابع تایید می‌کنند که فناوری ولورین موارد کاربرد بیشتری دارد. همچنین در یکی از جلسات کمپانی آلفابت، یکی از اعضای تیم ولورین تاکید کرده در صورت موفقیت تجاری این محصول، باید به مواردی فراتر از تفکیک گفتار پرداخته شود. البته برنامه‌های دیگر این دستگاه شنوایی هنوز مشخص نشده است.

با این حال درست مانند آزمایش‌های انجام شده دیگر، این محصول اگر در مسیر تجاری مناسب خود قرار نگیرد، ممکن است ساخت آن توسط آلفابت لغو شود.

اهداف تیم ولورین با اهداف شرکت Whisper که موفق شد صداها را با استفاده از هوش مصنوعی و از طریق موتور تفکیک صدا سازگار کند همسو است. این موضوع مشخص می‌کند که هدف آلفابت تنها ایجاد یک محصول برای کاربران خود نیست بلکه آن‌ها قصد دارند یک سمعک بسیار پیشرفته تولید کنند.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول