کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به رعایت قوانین مالی توسط فعالین رمزارز هشدار داد


«کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده» (SEC) به فعالان حوزه ارزهای دیجیتال هشدار داد و از آنها خواست مطابق با قوانین مالی کشور به فعالیت خود ادامه بدهند. این نهاد همچنین خاطر نشان کرد که فعالیت در این حوزه چالش ها و خطرات خاص و منحصر به فرد خودش را دارد، در نتیجه شرکت‌ها و افراد حقیقی که به این حوزه وارد می شوند باید اطلاعات کاملی در مورد آن داشته باشند.

با توجه به نوسانات شدید قیمت رمزارزها، امکان تعیین ارزش دارایی‌های دیجیتال به آسانی مقدور نیست. یکی از چالش‌های SEC، ناتوانی در تعیین ارزش دارایی افراد فعال در این حوزه است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از فعالان بازار رمزارزها خواسته تا تمرکز کافی روی رعایت قوانین داشته باشند. کلیه افراد فعال این حوزه اعم از فروشندگان، صرافی‌ها، مشاوران سرمایه گذاری و درگاه‌های واسطه که نقشی موثر در نقل و انتقال مالی بر عهده دارند، باید فعالیت‌های خود را مطابق با قوانین این کشور پیش ببرند.

این نهاد علاوه بر رعایت قوانین حاکم بر کشور در معاملات مالی ارزهای دیجیتال، به این نکته اشاره کرد که فعالان حوزه ارزهای دیجیتال لازم است با شناخت کافی در این حوزه ورود کرده و به فعالیت خود ادامه بدهند. نوسانات بازار ارزهای دیجیتال طی هفته‌های گذشته باعث شده، برخی تازه واردان این حوزه با ضرر و زیان مالی شدیدی روبرو شوند.

SEC ضمن اشاره به رعایت قوانین مالی ایالات متحده، از کلیه افراد فعال در این حوزه خواسته تا اطلاعات کافی در مورد مدیریت ریسک ناشی از نوسانات بازار را کسب کنند تا با مشکلات جدی در کسب و کار خود روبرو نشوند.

همان‌طور که گفته شد با توجه به نوسانات قیمت رمزارزها، تعیین ارزش دارایی‌های دیجیتال تا حدی چالش برانگیز است. در نتیجه نمی‌توان به صورت مشخص تخمین درستی از میزان دارایی شرکت‌ها و اشخاص حقیقی فعال در این حوزه داشت. یکی از موضوعاتی که این کمیسیون نسبت به آن نگران است، پولشویی است و نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال باعث می‌شود، کنترل درستی بر بازار وجود نداشته باشد.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول